fogamzásgátló

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy esetemben kipróbáljak -e egy új gyógyszert? A problémám az, hogy már a 4. fajta fogamzásgátló gyógyszert szedem az elmúlt évek során, de előbb vagy utóbb mindig megjelenik a pecsételő vérzés tabletta szedés közben. Szedtem már Belarát, Gracialt, Lindinettet. Jelenleg Gestomix 30-at szedek, az 5. levélnél tartok és a 11. szemtől kezdve barnás vérzésem van. Múlt hónapban is volt vele gondom, akkor az utolsó szemeknél. Ön szerint meddig "kísérletezzek" még mire megtalálom a megfelelő gyógyszert? Érdemes egyáltalán vagy térjek át más védekezési módszerre? Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátló témában

Az, hogy egy fogamzásgátló megfelelő-e 3-6 hónapi alkalmazás szükséges.Ez alatt lehetnek a tabletta szedése alatt vérzések, barnás folyás.

Szakorvosi vizsgálat szükséges kizárni a vérzési rendellenességet nem gyulladás okozza-e.

Az utolsó egy-két szemnél jelentkező vérzés az lehet.Fontos biztosítani a készítmény felszívódását és azt más készítménnyel nem együtt szedni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. október 03., 11:27; Megválaszolva: 2012. október 04., 10:05
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás használata
Tisztelt Doktor Úr! 3 éve szedem ugyanazon fogamzásgátló gyógyszert (Mirabella 75 mikrogramm/20 mikrogramm) és ez idő alatt semmilyen problémám...
Lehetek terhes?
Márciusban kimaradt a teljes menstruációm ciszta miatt. A nőgyógyászom Jangee nevű fogamzásgátlót írt fel amit a 8.napon szedtem be miután késett...
Gyógyszer mellett előbb jött meg
Szép napot. Gyógyszert szedek fél éve (Zoely) általában a 28-30.nap a cilkus. Előző hónapban 02.28-03.03ig volt vérzésem. De 03.13-03.16ig is...
Fogamzásgátlás mellett...
Üdvözlöm! Az iránt szeretnék érdeklődni Öntől hogy most már lassan 6 éve fogamzásgátló tablettát szedek (Dienille) és szeretnék a...