Menstruációs zavar

Tisztelt Doktornő! 2 éve szültem második gyermekemet.1évid szoptattam és ez idő alatt szedtem a Cerazette gyógyszert, nem volt semmi probléma. Amióta nem szoptatok, váltva lett a gyógyszer. Már a 3-at próbálom 10hónap alatt, de mindegyiknél ugyan az a problémám: havonta többször megjelenő változó időpontban és változó mennyiségű havi vérzés jelentkezik.Sajnos a nőgyógyász nem segít és nem is foglalkozik a problémámmal.Nem tudom mi tévő legyek, vagy abbahadjam-e a gyógyszer szedését? A hajam is nagyon hullik szülés óta. Köszönöm is előre válaszát! Barbara

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza rendszertelen menstruáció témában

A hajhullás hátterében egyéb más tényezők is lehetnek, forduljon bőrgyógyászhoz.Lehet gyulladás, hormonális ok, stb.

Fogamzásgátló gyógyszer szedés alatt jelentkező vérzést közti vérzésnek, vagy áttöréses vérzésnek nevezzük.

Abban az esetben, ha fogamzásgátló szedés alatt vérzés jelentkezett, az alábbi lehetőségek vannak:

Amennyiben fogamzásgátló szedés mellett vérzészavar jelentkezik, az első feladat, hogy olvassa el a gyógyszer tájékoztatóját, abban sok hasznos tanácsot talál.

A fogamzásgátló gyógyszer csak orvosi ellenőrzés mellett szedhető, orvosnak kell felírni! Forduljon a gyógyszert felíró szakorvoshoz.

Amennyiben újonnan kezdett gyógyszerszedés első ciklusában (első hónapban) jelentkezik vérzés, akkor a gyógyszer folytatása javasolt. A gyógyszerszedés kezdetén előfordulhat vérzés. A gyógyszerszedés megkezdése után 3-6 hónappal nem elfogadható a vérzés.

Amennyiben kevés vérzés jelentkezik (barna, vagy rózsaszín hüvelyváladék) , abban az esetben a tablettaszedés folytatása javasolt.

Amennyiben menstruációhoz hasonló vérzés jelentkezik, abban az esetben a tablettaszedés abbahagyása javasolt, a szokásos egy hét szünet időtartamra, majd folytassa a következő levéllel a gyógyszer szedését.

Minden vérzészavar esetén forduljon szülész-nőgyógyász szakorvoshoz!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 14., 18:21; Megválaszolva: 2012. augusztus 16., 16:15
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
menstruációs zavar
Tisztelt Dr Nő/ÚR! Egy a menstruációm hosszát érintő kérdéssel fordulok Önhöz. Lassan már 5 éve szedem a Lindynette 20-as fogamzásgátlót....
menstruáció
Kedves Doktorúr! Panaszom 1, 5 évvel ezelőtt kezdődött a második császármetszésem után. A császárral együtt sterilizáltak a kérésemre. A...
Rendszertelen menstruáció
Tisztelt orvosszakértő én 3-rom gyermeket szültem, első fiam 6éves, az ikerfiaim 2 évesek, és icsivel sikerült teherbeesnem. Az a problémám, hogy...
Hormonszint szabályozás
Tisztelt Doktor Úr/Nő! 25 éves lány vagyok. A menstruációm rendszertelensége miatt már 6 éve fogamzásgátlót szedek (Meliane) amit szeretnék...
Több fogamzásgátló beszedése
Tisztelt Doktor Úr! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy mit tegyek abban az esetben, ha a kelleténél két szemmel több fogamzásgátló tablettát...