Normális ez a jelenség?

Tisztelt Doktor Úr! 21 éves nő vagyok, február óta Nuvaring hüvelygyűrűt használok. A menstruációm az első hónapokban mindig a gyűrű kivétele utáni 3. napon jött meg, azonban átcsúszott a 4.-re, most már pedig az 5.-re. Kérdésem az lenne, hogy normális-e ez a jelenség? Az utóbbi időben sok stressz ért, haláleset a családban, iskolai gondok. Befolyásolhatja-e ez a ciklus változását, vagy keressem fel emiatt a nőgyógyászom? Előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza menses témában

Ez normális jelenség.

A stressz befolyásolhatja a vérzési időt.

Nincs szükség egyéb teendőre.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 11., 13:04; Megválaszolva: 2012. augusztus 13., 20:57
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló tabletta csere
Tisztelt Doktor Úr! Lassan 2 éve szedem a Ditinell 0,060mg/0,015 mg fogamzásgátló tablettát. Az elmúlt 3-4 hónapig a 4 db placebo tabletta közül a...
Fogamzásgátló
Üdvözlöm. Évek óta szedek Symicia fogamzásgátlót, mindig este 7kor szoktam beszélni, de most a 7 napos szunet utan elfelejtettem bevenni és csak a...
Fogamzásgátló hasmenés esetén
Üdvözlöm! Több éve Mercilont szedek.Hasmenésem volt 5-6 napig szedtem rá Normix antibiotikumot. A párommal közben együtt voltunk 1x a tablettamentes...
Mi a teendő?
Üdvözlöm Doktor Úr! Az a helyzet, hogy 1,5 éve szedem a velgyn nevű fog.gátlót, eleinte a menstruációs görcseimre lett kiirat a, de most először...
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...