Fogamzásgátló és híg széklet?

Tisztelt doktor úr/nő! Kb 9 hónapja szedek yasminelle fogamzásgátlót. Előző hónapban volt párszor híg székletem, használtunk is kiegészítő fogamzásgátlást. A mostani levelet 1 hete szedem és ma nagyjából 5 órával a beszedés után szintén híg széklet jelentkezett (nem hiszem hogy hasmenés, nem is volt túl vizes, csak nem szilárd! ) Most is kéne kiegészítő fogamzásgátlás? És ha igen akkor feltétlenül óvszer, vagy elég a megszakítás? (még hozzátennék annyit, hogy mindig reggel hatkor veszem be a tablettát, ebben az egy hétben viszont olyan 6 és 8 között vettem be picit mindig máskor, ez probléma? ) Előre is köszönöm a választ!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pétervári László válasza fogamzásgátlás témában

A híg széklet felveti a fogamzásgátló tabletta felszívódását.Kiegészítő védekezés szükséges, a kiváltó ok kivizsgálása mellett.

A megszakított közösülés biztonsága kisebb mint az óvszerré.

A tablettát lehetőleg azonos időben célszerű beszedni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. június 20., 14:17; Megválaszolva: 2012. június 22., 19:43
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátló hasmenés esetén
Üdvözlöm! Több éve Mercilont szedek.Hasmenésem volt 5-6 napig szedtem rá Normix antibiotikumot. A párommal közben együtt voltunk 1x a tablettamentes...
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...