• Közti vérzés

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő!, Doktorúr! Szülés óta, (2 éve) egy fogamzásgátló tablettát szedek (Harmonet) eddig nagyon jól bevált. most viszont úgy döntöttem hogy egyéb okok miatt abbahagyom. ez meg is történt. De utána igen rendszertelenül jött meg a menstruációm, és ezt megelégelve (csak 2 hónapig hagytam abba)megint elkezdtem szedni ugyanazt a gyógyszert, a menstruációm első napján! végig szedtem a 21 tablettát, és folyamatosan vérezgettem, csak ilyen pecsételős szerűen, és keveset, (egy-2 tisztasági betét elég volt )aztán 7 gyógyszermentes nap következik, ugye most tartok a 4. napnál, most is menstruálok, ugye ebben a 7 napban ez természetes A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? vissza fog állni a dolog? Nem voltam elég körültekintő, és gondolom hogy felborítottam a hormonháztartásomat. ha lejár a 7 szünetmentes nap, akkor folytassam a gyógyszert? Mikor forduljak orvoshoz? vagy mit tud csinálni egyáltalán? másik gyógyszert ír föl? Megvizsgál egyáltalán? Várom mielőbbi válaszát!

        Dr. Pétervári László válasza a fogamzásgátló témában

        Két-három hónap szükséges minimum a tabletta melletti normális ciklus kialakulásához. Ha ezután is tapasztal rendellenes vérzést tanácsos szakorvoshoz fordulni.Vizsgálat szükséges. Másik készítmény alkalmazása is szóba jöhet.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2012. március 09., 18:23; Megválaszolva: 2012. március 12., 20:47

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...
        Kedves WEBBETEG! A héten van a harmadik hete ,hogy az ESTELLE nevű fogamzásgátlót szedem. A második héten kb.3napig hányingerem volt és szédülés majd amikor ez befejeződött akkor elkezdődött egy fájás ami néha enyhébb de sűrűn érzem a...
        Üdvözlöm Lenne egy olyan kérdésem hogy június 21en megjött a menstruációm 24en voltam együtt közben a férjemmel 26an vettem be egy esemény utáni tablettát mert sajnos az óvszer kiszakadt és biztosnak találtam ha beveszem majd 28an elmúlt....
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy szeretném újra elkezdeni a Cerazette fogamzásgátlót azonban ez egy kicsit komplikált helyzet úgy érzem. 4 évig szedtem a Rezia nevű készítményt de kiderült, hogy nem...
        Jo napot! Az lenne a problemam,hogy 4 honapja szedem a Roxanelle nevu fogamzasgatlot. Tegnap a szokasos idoben beakartam venni viszont nem vettem eszre, hogy a penteki helyett a szombatit vettem be azaz amit ma kellenne, ma pedig beveszem a pentekit. Lehet...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! Fogamzásgátlót szedek körülbelül egy éve. Súlyos ételallergiáim vannak, laktóz intoleranciám is van. A tablettát laktáz enzimmel szedem, mert különben ugyanúgy előjönnek a tünetek. Pár napja elkezdtem...
        Mistral fogamzásgátlóm 2.szemét 13 órával később vettem be a kelleténél. Az első és a később bevett gyógyszer közti időben nemiegyüttlétünk volt a párommal. Mi a teendő ilyenkor? Lehetek terhes?
        Tisztelt Doktor úr! 19 éves vagyok és a barátommal nem rég kezdtünk szexuális életet élni. Egyelőre óvszerrel védekezünk, de nagyon félek, hogy terhes leszek. Az előjáték után /ilyenkor a péniszét a nemiszervemhez dörzsöli/, óvszerrel...
        Üdvözlöm! Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz hogy már 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát (Dienille) és mellette szeretnék elkezdeni szedni egy étrendkiegészítő anyagcsere serkentő tablettát (InDiat). Azt szeretném megtudni Öntől...
        Tisztelt Doktor Úr! Doktor Nő! A 3. fogamzásgátló tablettát szedem.( először Mistral,  utána Novynette) ezektől minden tabletta szedés második hetében barnás közti vérzésem volt. Orvos tanácsára kaptam egy magasabb hormontartalmú...