• Puffadás fogamzásgátlótól?

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő! A problémám talán elenyésző is lehet, de számomra igen nagy gondot okoz. Pár hónapja ugyanis hihetetlenül puffadok. A hasam már-már akkora néha, mint egy kisebb labda. (legalábbis én úgy érzem.) Mindig is vékony voltam, úgyhogy a hasam mérete igen feltűnő ezáltal. Régebben sohasem volt még csak hasonló gondom sem. Nem eszem össze mindent, sőt sokat sem. Megfelelő mennyiségű folyadékot iszom, bár mozogni szinte semmit. (de ezelőtt sem tettem, mégsem volt semmi bajom.) Kb. fél éve használom a NuvaRinget, és ott nagyon ritka mellékhatásként szerepel ugyan a haspuffadás. A probléma csak az, hogy semmi más fogamzásgátlót nem szedhetek, a dokim csak ezt javasolta. Viszont már-már ott tartok, hogy nem használom tovább, mert nagyon kellemetlen érzés ez a puffadás. (és, látványos is) Ha mégis amellett döntenék, hogy nem használom tovább, akkor mindenképpen várjam meg a következő menstruációt a levételével? Ugyanis pontosan egy hete tettem fel az újat, és nem szívesen kavarnék be a szervezetembe ennél jobban. Doktornő szerint tényleg lehetséges, hogy mindez a NuvaRingtől van? Vagy mit tegyek, mert teljesen tanácstalannak érzem magam.:( Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Viki

        Dr. Boros Miklós válasza a fogamzásgátló témában

        Kedves Kérdező! Egy hónapig ne használja a NuvaRinget, ha a puffadás nem szűnik meg, akkor belgyógyászati kivizsgálás szükséges.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Boros Miklós, szülész-nőgyógyász
        szülész-nőgyógyász Itt kérdezhet

        Dr. Boros Miklós

        Kérdés: 2012. február 14., 16:32; Megválaszolva: 2012. február 15., 12:07

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktor Úr /nő! Kérdésem a következő lenne. Az előző levél jangee fogamzásgátló utolsó napjaiban doxicyclin antibiotikumot kellett szednem. Pár szem lett volna hátra a levélből abbahagytam azt a levelet megtartottam a 7 napos...
        Tisztelt doktor úr! A párommal megszakításos együttlétet folytattunk, amely nagyon rövid volt és időben megszakította a közösülést. Viszont előtte 2-3 órával, petting során elélvezett, megtörölte magát, de nem mosakodott meg. A ciklusom...
        Kedves Dr. Úr/ Dr. Nő, Roxanelle fogamzasgatlot szedek mar 8honapja es az lenne a kérdésem hogy ma veszem be a 2.placebo tablettat viszont elegge hanyingerem van es hasmenesem is volt. Ha kihanynam esetleg meg lenne hasmenesem akkor szukseges kiegeszito...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Szeptember 7.-én kezdődőtt az előző menszeszem bár pecsételéssel általában erős vérzéssel kezdődik. 2 nap elkezdtem szedni (életembenelőször) a Lindynette fogamzásgátló tablettámat. 15:01-re ütemeztem a...
        Tisztelt Doktor Úr! Szeptember 25-én jött meg az eredmény, hogy heterogén Leiden mutációban érintett vagyok. Miután kiderült, konzultáltam nőgyógyásszal és azt mondta, hogy bármikor abbahagyhatom a tabletta szedését, rendszertelen cikluson...
        Jó napot. Anita vagyok. 3 napja léguti fertőzésemre antibiotikumot írtak fel nekem. A házi orvos mondta hogy amíg szedem az antibiotikumot ne szedjem a lindinettet mert felesleges. Kiüti a hatását. Így tettem. A 3-dik nap megjelent menzesz szerű...
        Kedves doktor úr! Az lenne a kérdésem, hogy 6 év kihagyás után újra mercilon fogamzásgátlót szedek. Ugyan a betegtájékoztatóban az van, higy azonnali a hatás de a párommal mi azóta is még szakítva védekezünk plusz. Tényleg hát azonnal a...
        Tiszteletem!22éve szedek fogamzásgátló tablettát.Kb 4éve Azalia-t.99%-os pontossággal be szoktam venni, most a második heti adagból a szerdai kimaradt, amit csütörtök reggel pótoltam. Ekkor 2 szemet vettem be.(szerdait, csütörtökit)Szerda este...
        Tisztelt Doktor Úr!/ Doktornő! Közel 5 éve Cerazette tablettát szedek, kezdetben a szoptatás okán, aztán nem váltottam, nagyon tetszett a "nincs havivérzés" állapot.. Tanácstalan vagyok a megbízhatósága terén, tekintettel arra hogy az utóbbi...
        Tisztelt Dr Nö/Úr! Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 7 hete szültem , és sajnos mivel 100% tápszeres a babám így a Tri regol tabletta szedését folytatom. Mivel még nem volt meg az első mensesem, problemat jelent e ha mar elkezdtem...