Fájhat a fejem gyógyszertől?

Több mint 5 éve szedem a Novynette nevű fogamzásgátló tablettát. Az elmúlt pár hónapban a 7 gyógyszermentes napon nagyon fáj a fejem. Máskor soha nem fáj ennyire, és ilyenkor nem használ a fejfájás csillapitó sem. A nőgyógyászom azt mondta, akkor lenne baj, ha a gyógyszer szedése közben fájna. Elképzelhető, hogy a gyógyszer miatt van ez?

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fejfájás témában

A hormonhatás kiválthat erős fejfájást. Nem tudom, hogy Ön hány éves, és pontosan milyen tünetekkel jár ez a fejfájás, de ha fiatal, akkor felmerül, hogy úgynevezett catamenialis migrén-je lesz, azaz menstruációhoz kapcsolódóan jelentkező migrénes fejfájás.

Kérje meg nőgyógyászát váltsanak másfajta fogamzásgátló gyógyszerre, sokszor az is segít, valamint keressen fel egy fejfájás szakrendelést is. Fájdalom esetén Ibuprofen tartalmú gyógyszerből 600 mg-ot, paracetamol tartalmúból 500-1000 mg-ot próbáljon meg bevenni, feküdjön le, aludjon.

Üdvözlettel: Dr Bessenyei Mónika

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2008. november 01., 21:51; Megválaszolva: 2011. augusztus 12., 09:35
Kérdések és válaszok: Fejfájás, migrén
Állandó fejfájás, mit tegyek?
Tisztelt Doktornő! 29 éves jó fizikumú, sportos testalkattal rendelkező 90kg-os férfi vagyok.Gyerek korom óta időnként enyhén dadogok, hadarok. 2016...
MR lelet értelmezés
Üdvözlöm, Anamnézis: édesapámnak 1997-ben volt tüdőlebenyresectioja, tumor végett. Tavaly primer májtumort állapítottak meg, amelyet lokálisan...
Fejfájás
Tisztelt Doktor Úr! Napok óta fáj a fejem hátul jobb oldalon. Középtájt. Egyfajta nyomást érzek. A vérnyomásom magas, szedek rá gyógyszert...
Gyermekkori migrén
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Kisfiam most februárban lesz 12 éves. Panaszai tavaly szeptemberben kezdődtek: reggelente 2-3 napon keresztül...