Hormonális probléma

hormon gyogyszert nem szedek. A menziszem sajnos rendszertelen nem tudom soha kiszámolni.Túlsújos vagyok mert kb.5 évig hormontabletát szedtem a diane 35.És azota a súlyal is küszkődöm. Akárhogyan probálkozom sehogy se megy le a 30kg amit felszedtem.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Fáklya Mónika válasza endokrinológia témában

Tisztelt kérdező!

Bár kérdést nem írt, gondolom a súlya zavarja. A túlsúly az ön esetében hormonzavart okoz véleményem szerint, ezért rendszertelen a mensese. A túlsúlytól csak csökkentett kalóriabevitellel és a testmozgás fokozásával tud megszabadulni. Szakember segítségét is kérheti, endokrinológiai vagy obesitológiai szakrendelésen. Napi 1200 kCal tartalnú étrend 5 alkalomra elosztva naponta, és napi minimum fél óra testmozgás a siker záloga. Ez természetesen csak egy átlagos tanács, de mivel nem ismerem önt ennél pontosabb tanácsot nem tudok adni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Fáklya Mónika
Dr. Fáklya Mónika endokrinológus, gyermekgyógyász
Kérdés: 2011. február 06., 12:15; Megválaszolva: 2011. február 07., 21:52
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
Endokrin betegség?
Tisztelt Doktornő, 7 éve, szünet nélkül fennállnak a következők: - A memóriám eltűnt, szavakat nem találok, olvasni alig tudok...
Magas Prolactin és TSH
Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Egy éve hagytam abba (10 év után) a fogamzásgátló szedését, mert kisbabát szeretnénk. Ezt követően elmaradt a...
MEN syndróma vagy nem?
Tisztelt Dr. NŐ/ Úr! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz: Jelenleg pajzsmirigy kivizsgálás alatt állok.Felmerül a MEN syndróma lehetősége. A...
Endokrin betegség?
Tisztelt Doktor/Doktornő! Múlt év őszén nagyon gyorsan, 2-3 hónap leforgása alatt 15 kg-ot híztam, annak ellenére hogy az életmódom (mozgás és...
Hyperprolactinaemia
Tisztelt Doktornő! 4 hónappal ezelőtt jutottam el problémáimmal (nagyon erős, fájdalomcsillapítókra sem reagáló szüntelen fejfájás, ekcéma...