Hajhullás és fogamzásgátló tabletta

Egy éve már, hogy hullik a hajam, elvékonyodott és száraz. Fogamzásgátlót szedek 3 éve (Diane 35) és ez nem lehet okozója esetleg? Továbbá lenne még egy kérdésem: Azt hallottam hogy ez a tabletta magas hormontartalmú. Ez nem jelethet problémát egészségem szempontjából? Váltsak gyógyszert? Előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza fogamzásgátlás témában

Kedves Hölgyem!

Érdemes lenne egy endokrinológiai, és bőrgyógyászati kivizsgálásra elmennie, a fogamzásgátló nem szokott ilyen problémát okozni. Nem tudom, miért a Diane 35-öt kapta, elsősorban nem fogamzásgátlónak használatos, hanem erősen pattanásos bőrre, és egyéb hormonális rendellenességekhez társuló tünetek enyhítésére. Ha ilyen nem áll fent, akkor érdemes lenne egy másik készítményt kipróbálnia.

Üdvözlettel: Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. július 09., 08:31; Megválaszolva: 2009. július 09., 08:31
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
Fülcsengés hormonális gondoktól?
Tisztelt Doktor (nő)! Nagyon stresszes időszak után (családi gondok, nagyszülő halála, covid betegség) nem jött meg a menstuációm, a...
Szelén szedése
Kedves Doktornő! Eddig Béres Vital szelént szedtem, amit autoimmun pajzsmirigybetegségre javasoltak anno. Most nem lehet kapni, ezért egy patika által...
Jód tartalmú magzatvédő vitamin
Tisztelt Doktornő, Szubklinikus pajzsmirigy alulműködésre 2 hónapja 25 mg Eutirox-ot szedek, mert szeretnék teherbe esni. (TSH enyhén emelkedett...
Pajzsmirigy antitest érték
Kedves Doktornő! Pajzsmirigy érték vizsgálatokat végeztettem, mely értekek a következők: -TSH: 1,46 ref: 0,35-4,9 -T3: 4,1 ref: ...
Terhességi pajzsmirigy értékek
Üdvözlöm! 15 hetet betöltött várandós vagyok. Pajzsmirigy eredményeimre két orvos kétfélét mondott, egyikük szerint nem kell gyógyszer, a...