• Izomnövelő

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        A fiam 18. éves, különféle izomnövelő fehérjéket szed.

        Egyszer találtam nála szteroidot is, de tudomásom szerint most azt nem szed. Ekkor nagyon szépen elbeszélgettünk vele, a férjem is és én is, hogy ezek milyen káros hatású készítmények, ha nem betegség kezelésére szolgálnak, és akkor megígérte, hogy nem szed többet ilyet. Ha ráveszem egy vérvételre, abból kiderül, hogy szed-e valamit, amit nem kellene? Hirtelen haragú, kedvetlen sokszor, nem közlékeny, testvérével durván beszél. A fehérjék így étrendkiegészítőként nem károsak a szervezetre? Várom mielőbbi válaszukat! Köszönettel

        WEBBeteg szakértő válasza a izomnövelés témában

        Kedves édesanya!
         
        Ha csak fehérje (protein) van a testépítő készítményben, az olyan mintha sok húst enne a fia. A proteinkészítmények megterhelhetik a vesét, úgyhogy én mindig azt szoktam javasolni, hogy jobb a lassabb, de egészségesebb izomnövelés, mint a mesterséges anyagokkal felfokozott gyors "izompumpálás". De ha steroidokat is szed, az bizony nagyon veszélyes, beleavatkozik a hormonrendszerbe. (pl. emlőnövekedést, impotenciát is okozhat férfiaknál) Az ilyen szerek kimutathatóak, hiszen doppinglaborokban is ezeket vizsgálják. Az ezzel foglakozó intézetekről véleményem szerint a sportorvosi inézetben tudnak felvilágosítást adni.
         

         Dr. Fáklya Mónika

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2009-03-16 21:11:50; Megválaszolva: 2011. szeptember 14., 20:28

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Dr. Fáklya Mónika! Kislányom 4 éves, tavasszal észrevettük, hogy elkezdett hízni. Addig kimondottan vékony kislány volt. Étkezési szokásai nem változtak.Nem édesszájú, édességet ritkán eszik, és csak vizet iszik. Először...
        1986 óta szedem az L-Thyroxint. 1 éve )föleg éjszakánként görcsöl a lábam, néha szinte elvisrlhetetlenül. Ön szerint ezt az L-Th. Okozza, s ha igen, helyettesithetö-e másik gyogyszerrel? Válaszát elöre is köszönöm! Edit
        Kedves Doktorur/Doktornő! 31 éves nő vagyok, a jobb petefészkemet eltavolitottak 2 éve cysta miatt. Voltam inzulin rezisztencia vizsgálaton, aminek eredménye feltételezhetően pozitiv, foglaltam endokrinológushoz időpontot, most várok. A...
        Laboreredmenyem tsh: 0,39 T4 0,91 ng/dL T3 2,96 pg/mL Ezen ertekek utalhatnak pajzsmirigy problemara? Kell velemfoglalkozni? Koszonettel
        Születés: 1990. 1991-ben egyes tipusú diabétesz, pumpával kezelt. 2016. április 17. – első gyermek születése (1 eves koráig szoptattam) 2018. április 29. – második gyermek születése (jelenleg is szopik) 2016. 09. 27.-én laborban: - TSH...
        T. Doktor Nő/ Úr! Szeretném megkérdezni, hogy feleségem vérképében a következő csillagos eltérést tapasztaltuk. Basophil 1.2% 600 TSH 6,670mIU/L Azt a tájékoztatást kaptuk, hogy pajzsmirigy működési gond van s Szelén szedését...
        Tisztelt Doktornő /úr, A véleményét szeretném kikérni az alábbi cukor / inzulin terheléses vizsgálatom eredményével kapcsolatban. A vizsgálat okai a következők voltak: - policiszta - két éve nem esek teherbe - pattanások az arcon -...
        Tisztelt Doktornő! Pár hónapja arra lettem figyelmes, hogy enyhén fájnak a mellbimbóim és az utóbbi időmben gyakoribbá vált ez az érzés. Továbbá csökkent a libidóm is. Ezért felkerestem egy urológus szakorvost, akitől kértem egy...
        Kedves Doktor nő! Múlt hónapban kezdődtek a tüneteim (fáradtság, gyengeség, szédülés, remegés, pánik, alvásproblémák) és a Feleségem tanácsára aki Ir-es elmentem terheléses vércukor és inzulin mérésre. Súly 67kg Magasság...
        Tisztelt Doktor Nő! Végső elkeseredésemben írok Önnek. 22 éves vagyok, tavaly nyáron kezdődtek a panaszaim erőteljes hajhullás formájában. 2 hónap alatt a hajam felét elveszítettem. Mindenféle hajvitamint, sampont, gyógyszert kipróbáltam....

      • Hirdetések
      • Infografika és videó
      • Hirdetés