• Hashimoto-thyreoiditis

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő/Úr! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 3 hónapja diagnosztizálták nálam a Hashimoto-thyreoiditis autoimmun betegséget. Delagil gyógyszert kaptam, de sajnos a bevétel után 2-2, 5 órával remegés jelentkezik nálam, illetve alvászavar, feszültség, idegesség. A másik panaszom, hogy már 2 hónapja folyamatosan fáj a torkom. Az orvosom szerint nincs torokgyulladásom, a mandulámat már kivették régen. A fájdalom nem csökken a fájdalomcsillapító bevétele után sem. Összefügghet-e ez a tünet a Hashimotoval?

        Dr. Fáklya Mónika válasza a hashimoto témában

        Tisztelt kérdező! A Hashimotod thyreoiditis gyógyszere az ön által írt szerek közül az euthyrox. Ha túl sok az adag, akkor jelentkezhetnek ideges, vagy szapora szívdobogásérzéssel jellemezhető panaszok. Ezt legegyszerűbben egy TSH méréssel lehet megállapítani. Ezt érdemes lenne elvégeztetni önnél. A delagil gyógyszert másra kaphatta, de az azt felíró orvost tájékoztassa hogy ön euthyroxot is kap, mert a gyógyszerek kölcsönhatása miatt a tiroxin (az euthyrox hatóanyaga) koncentrációja csökkenhet a vérben. A delagil mellékhatásai között is szerepelnek az ön által észleltek. Javaslom, hogy keresse fel kezelőorvosát, mondja el panaszait és ha szükséges, váltsanak gyógyszert.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Fáklya Mónika
        endokrinológus, gyermekgyógyász Itt kérdezhet

        Dr. Fáklya Mónika

        Kérdés: 2012. március 20., 14:21; Megválaszolva: 2012. március 22., 20:42

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt DoktorNő. Kicsit hosszú lesz az én esetem. Idén le kellett állítani a Cymbalta antidepresszáns kezelést (pánik/szorongásos betegség miatt) mert állandó kifulladás érzésem volt,fokozottan izzadtam, kb. 1.5 óránként át kellett...
        Tisztelt Doktor úr! Pajzsmirigygöböt diagnoztizáltak nálam 3at is.A szövettani eredmény szerint strúma.Az egyik göb közel 3cm-es,és a kezelőorvos szerint ha tovább nől műteni kell.Aztszeretném kérdezni,hogy lehet e a göböket...
        Tisztelt Cím! Segítségét szeretném kérni abban, hogy magas TSH (5,6) és magas antiTPO (>1300) esetén szedhető-e az astragalus kínai csűdfű? Milyen hatásai lehetnek? Fitoterapeuta ajánlotta a gyulladás...
        szeretném megkérdezni hogy pajzs vérvételeim közül/tsh,t3,t4,anti tpo/közül a t4 emelkedett kicsit.10.Évek ota.nem változott egyik sem.Göbök vannak ami nöl.Most 3év alatt 4mm nöt.Hizásom van,de nagyon lassu folyamatban.11kb 2-3 év...
        Kedves Doktornő! Szept 20 volt egy vérvételem. Abban emelkedett (6,5)tsh lett de a T4 13.6 volt.(határon belül) Utánna kiderült h terhes vagyok. Most vagyok 6 hetes terhes. Csináltattam pajzsmirigy labort, melynek eredménye tsh 6.79 (0.3-5.3 ig,...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő!Basedow-s betegként milyen c-vitamint tudna ajánlani jószívvel? Pld a Jutavit retard kész rémálom volt,7-8 alkalommal is pisiltem éjjel.A Szent-Györgyi gyomorégést okozott.A Novo c liposzómás semmi negatívumot nem...
        Tisztelt dr úr /dr nő! 2002 -ben teljes pajzsmirigy eltávolításom volt. Azóta L-thyroxin gyógyszert szedek, rendszeres kontroll mellett. 2019.07.30 labor érték, gyógyszer125 µg TSH 6,162* szabad T4 16,27* szabad T3 4,4 A TSH és T4 magas a labor...
        Tisztelt Doktornő! Kérdéssel, tanácsért fordulok önhöz.2002 óta pajzsmirigy alul működésem van. Letrox 50 mg-ot szedtem rá,terhességeim idején nagyobb dózist, aztán volt egy nagyobb mértékű fogyásom (sikeres diétának köszönhetően)...
        Tisztelt doktornő! Korábban Basedow-t igazoltak nalam .akkor is túlsúlyom volt..eg grammot sem fogytam csak más jellemző tünettekkel mentem orvoshoz.őleg a szapora pulzus és a tremot miatt.kaptam Metothyrint...igaz nem diétaztam de híztam .....az...
        Jó napot Doktor Úr/Nő! 23 éves vagyok, 72kg és ez a pajzsmirígy laborvizsgálat a délutáni órákban lett elvégezve tudna nekem segíteni, hogy ez mit jelent? Mert akárhány oldalt néztem meg, mindenhol más volt a normál érték. Válaszát...