szőrösödés

Tisztelt Doktornő-Úr! 32 éves nő vagyok, eddig semmilyen betegségem nem volt, de kb 2 éve vannak furcsa tüneteim. Először az állon jelentkező szőrösödés, aztán hajhullás, majd folyamatos szemfájdalom, és fejfájás, a bőröm állandó jelleggel libabőrös még a nyári napokon is.. Volt a hasamon egy zsírleszívás is, most már tudom, hogy nem elhízás okozta, hanem ezekkel a tünetekkel állt összefüggésben.Kérdésem az lenne, hogy hormonális probléma vagy mi okozza ezeket az elég kellemetlen tüneteket? A striákról a combom belső felén valamint a fenekemen már nem is beszélve, hogyan lehetne megszabadulni ezektől? Válaszát köszönöm Laura!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a endokrinológia témában

Kedves Kérdező! Endokrinológiai ok állhat a háttérben, ezért endokrinológiai kivizsgálásra kérjen beutalót. Az alapbetegsége kezelése mellett a striák és a szőrösödés a modern kozmetológiai eljárásokkal jól kezelhető.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2012. március 12., 13:20; Megválaszolva: 2012. március 13., 10:15
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
pajzsmirigy, thyroxine mellékhatás
Kedves doktornő/úr! Egy éve diagnosztizáltak pajzsmirigy alulműködéssel. Kb 4 hónap (jan-ápr) 25 ug L-thyroxine szedése után 8-ról 4-re csökkent...
Pajzsmirigy
Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni pjzs.uh lelet értelmezésében. Pajzsmirigy jobb lebenye: 20x16x47 mm Bal lebeny: 14x12x42 mm Isthmus: 4 mm...
Tsh ingadozik
T. Doktornő! Évek óta 50 ug thyroxint szedek, s ezzel a tsh-m 2.5-5 között ingadozik évszaktól függően. Az alulműködés Hashimoto, az antiTpo mindig...
Inzulinrezisztencia
Üdvözlöm! Másfél éve amikor terhes voltam , csináltak nálam terheléses cukor vizsgálatot. Ott az első vérvétel értèke 5,7 lett majd a 120 perces...
Pajzsmirígy
Tisztelt Doktor Nő/Úr! Koleszterincsökkentés célból szertnék lecitint(szójaalapú) szedni,mivel gyógyszert nem szedek rá. Pajzsmirígy...