Crohn betegség: gyógyszer mellékhatásai

Tisztelet doktornő! Egy új gyógyszerrel kapcsolatban szeretném a tanácsát kérni. inmuran 50mg. Elég súlyos mellék hatásokat írnak a szedése mellett? Ami még furcsább számomra. Tudomásom szerint autoinmun beteg vagyok. Ez a készítmény gyengít imnunrendszert. Nekem pedig szerintem erősíteni kellene? Tanácstalan vagyok szeretném ha segítene. Köszönöm válaszát. Üdvözlettel. Erika.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza Crohn témában

Kedves Erika!

A Crohn-betegég oka lehet az immunrendszer fokozottabb működése, melynek következtében a bélrendszer sejtjei károsodnak. Az Immuran ezt ellensúlyozza.Valóban sok mellékhatása lehet, de nem törvényszerű, hogy önnél be is következik bármi. Az orvos a haszon és a rizikó mérlegelése után írta fel, ebben biztos vagyok. Ha belegondol, még a C-vitaminnak, a legbanálisabb fájdalomcsillapítónak is lehet mellékhatása.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2011. február 23., 14:28; Megválaszolva: 2011. február 25., 09:59
Kérdések és válaszok: Emésztőrendszeri megbetegedések
Fájdalom a jobb felhasban
Kedves Doktor Úr! Refluxos vagyok, folyamatosan szedem a Nexiumot, emellett is vannak eróziók, de ezzel jól vagyok, nélküle gyomorvérzés volt. H...
Savcsökkentő szedése
Tisztelt Doktor úr! Az 1 hónnappal ezelőtti gyomortükrözés után az orvos 2X40mg Esomeprazol Actavis szedését írta fel. 3 hét után a...
Epekő bontás
Tisztelt Dr. úr! Az lenne a kérdésem, hogy próbálkozok az epeköveim bontásával Ga..met epesav szedésével. Ugyanakkor olvastam, hogy a fekete retek...
Baba gyógyszer mellett
Kedves Dr Úr! A férjemmel babát szeretnénk, viszont neki imuran gyógyszert kell szednie colitis ulcerose miatt. A gyógyszer miatt le kell mondanunk a...
AstraZeneca oltás ellejavallat
Tisztelt Doktor Úr! COVID AstreZeneca oltással kapcsolatosan lenne kérdésem. Vasárnap kapom. Sose volt véralvadási porblémám, semmi...