Fogamzásgátló és a máj

Tisztelt doktor úr/nő! Barátnőm 2 évig szedett probléma mentesen fogamzásgátló tablettát, fél évente volt cserélve, de a legutóbbi vizsgálatnál a vérvétel emelkedett májfunkciót mutatott. Minimálisan, és ez sok mindentől lehet, stressz az, amire én gyanakodok, mert nagyon idegeskedős típus barátnőm. Ebben még az is szerepet játszik, hogy a nőgyógyásza nem éppen az a megértő típus, már az első alkalomnál KIJELENTETTE, hogy tönkre fog menni a mája, meg ez így nem jó, úgy nem jó, használjunk óvszert (az óvszerrel szinte semmi ingert nem érzek szex közben, még az ultravékony kialakításúval sem, más fogamzásgátló módszert, gyerek előtt, megbízhatót pedig nem ismerünk). Szerintem egy jó orvos nem ilyen... Szóval a konkrét kérdésem az lenne, hogy még ha a gyógyszertől is emelkedett meg, egy kis (1-2-3 hónap) kihagyás után (már megvolt a második vérvétel és az normális értékeket mutatott, rá 2 hétre). újra lehet e kezdeni a szedését? Mennyi a valószínűsége, hogy a tabletta okozta a bajt? Érdemes lenne más orvost felkeresni? Az a baj, hogy a munka miatt nem sok ideje van orvoshoz járkálni kivizsgálásra, ezért kérdezek itt, hogy legalább legyen egy támpont elindulni. Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Boros Miklós válasza a májbetegség témában

Tisztelt Kérdező! A májfunkció rendeződött, így egy másik típusú tabletta elkezdhető, melynek szedése során a májfunkciót le kell ellenőrízni. Eltérés esetén hepatológiai szakrendelést kell felkeresni. A tabletta, mint ok szóba jön, ezért fontos a rendszeres ellenőrzés.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. december 30., 15:54; Megválaszolva: 2011. január 03., 20:35
Kérdések és válaszok: Emésztőrendszeri megbetegedések
Emésztőrendszer probléma
Tisztelt doktor nő! Szeretnék érdeklődni egy egészségügyi problémám végett, az általam elfogyasztott étel átmegy rajtam, folyamatosan híg a...
Emésztési zavarok.
Tisztelt doktor úr. Több éve vannak emésztési zavarok ( puffadás,terhelő érzés,) a duspatalint szedem már egy jó féléve ,egy hangyányit jobb is...
Végbél tájékán furcsa erzes
Tisztelt Doktor Úr! Egy hete székrekedésem volt. Székletben vért nem láttam, csak keményebb volt az átlagostól. Utána olyan érzésem volt, mintha...
Gyomor helyreállítása.
Üdvözlöm! Rengeteg fűszer, főleg Cayenne bors okozta gyomor nyálkahártya felmaródást, hogyan lehet visszafordítani? És alkalmazható e a...
Vélemény kérés
Üdv! Gyomorkapszulás vizsgálatom volt, melyből kiderült apróbb fekélyek látszódnak a vékonybél végén. Kaptam egy gyomorsav lekötőt, ami a...