Mi okozhatja a tartós hasmenést?

Tisztelt Dr Ur/Nő! Sajnos van egy refluxom, nyelőcső gyulladásom, nyombélgyulladásom.Februárban voltam tükrözésen amikor kiderült..Kaptam Motílium és Pariet tablettát.Sajnos az a problémám, hogy kb két hete minden reggel 2-3 szor hasmenésem van.Vissza kellett mennem a doktornőhöz (Helico bactert is talált) , és megkérdeztem tőle, hogy ez mitől lehet.Szerinte a Motíliumtól. Meg szeretném kérdezni, hogy ez valóban lehet-e a gyógyszertől, vagy ki kell-e vizsgálni? Köszönöm szépen!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg Szakértő válasza hasmenés témában

Kedves Kérdező!

A Motilium mellékhatásai között igazán nem szerepel a hasmenés (nagyon ritkán hasi görcsöket okozhat) . Hasmenése hátterében más ok állhat. Fertőző betegség a fennállási idő miatt nem valószínű, ha csak reggel jelentkezik, irritábilis bél szindróma a legvalószínűbb.

Üdvözlettel: Dr. Plósz János, gasztroenterológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. május 11., 21:51; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 11:40
Kérdések és válaszok: Emésztőrendszeri megbetegedések
Emelkedett májértékek
Tisztelt Doktor Úr! A kérdésem az lenne, hogy a laborvizsgálatban a májfunkciós értékek kissé emelkedettek: GOT/ASAT: 42; GPT/ALAT: 109 és Gamma...
Véres nyák
Tisztelt Doktor Úr! Ma arra lettem figyelmes hogy a széklettel friss piros nyák ürült.A székletemet egyenlőre nem láttam véresnek csak a nyákot...
Mi lehet a baj
Tisztelt Doktor! Nemrég olyan tüneteket tapasztaltam magamon ami eddig nem fordult elő . Házi Orvoshoz fordultam , a tüneteim gombóc érzés a torokban...
További vizsgálatok
Tisztelt Doktor Úr! Nagyon szépen köszönöm ,hogy ilyen gyorsan válaszolt. További kérdéseim lennének. Voltam laborban a vérsülyedésem 1-es volt, a...
Pfizer vakcina akut gyomorhurutra...
Tisztelt Doktor Úr Kérdésem az lenne hogy aktív gyomorhurut gyomorfekélyre velvehető e a Pfizer védőoltás ami akut most zajlik és nincs kezelve?...