• Gyógyszermellékhatás

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktor Úr/Nő!

        Családtagom Coryol nevű carvedilolt tartalmazó gyógyszert szed, mellette gyomorpanaszai vannak, a háziorvos azt javasolta, hagyja el 2 hétre ezt a gyógyszert és felírt neki protonpumpagátlót egy hónapra, mert azt feltételezi a coryol okozza a gyomorpanaszokat. Nem írt fel másik gyógyszert a coryol helyett. Sok a gyomorsava, égő, maró érzése van és gyomorfájása. Érdeklődöm, hogy valóban a coryol okozta-e ezt és nincs-e helyette  másik készítmény? El lehet -e így hagyni esetleg hosszabb időre is?

        Köszönettel

        Kovács Katalin

        WEBBeteg szakértő válasza a gyógyszermellékhatás témában

        Kedves Kovács Katalin!

        A Coryol okozhat gyomor-bélrendszeri mellékhatásokat, de ez elsősorban émelygés, hasmenés, hányás lehet. Az égő gyomorfájdalom, savas panaszok véleményem szerint a gyógyszertől függetlenül jelentkező gyomorhurut, esetleg fekély tünetei lehetnek (ezekre a protonpumpa-gátló szerek jók). Így a Coryol terápia véleményem szerint folytatható (esetleg azonos hatóanyagú készítmények alkamazása jön szóba: pl.Talliton, Dilatrend). Ha a gyomorpanaszok nem szűnnek gasztroenterológiai kivizsgálás szükséges.

        Üdvözlettel: Dr. Plósz János, gasztroenterológus

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Plósz János, gasztroenterológus
        Orvos Itt kérdezhet További orvosok

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-04-19 19:52:17; Megválaszolva: 2011. szeptember 26., 15:27

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktor úr! B12 hiányos aneamia miatt gyomortükrözésre küldtek, ahol helicobacter pylory fertőzést állapírottak meg. Amoxicillint, klacidot szedtem 10 napig, illetve pantophrazol 40mg-ot napi 2x és venter granulátumot napi 2x. Orvosom azt...
        Tisztelt Doktor Úr! Következő panaszokkal fordulok Önhöz: Vissza-vissza térő panaszaim vannak. Bal bordaív alatt, de inkább deréktájon a bordák alsó részén érzek diszkomfort érzetet. Mintha nyomna valami valamit érzés lenne és a bordám...
        Tisztelt doktor ur/ doktor no! Sajnos nem tudok bejutni Gasztroenterologiai vizsgalatra mert jovo evre van idopont.Ugy latom emelkedett az ertekem. Egy honapja voltam mar akkor is emelkedett volt GOT:85 GPT:141 Most ra 1 honapra ismeteltuk a vervetelt az...
        Kedves Dr Plósz János! Köszönöm gyors válaszát előző kérdésemre - https://m.webbeteg.hu/orvos-valaszol/emesztorendszer/164236 Iberogastot próbáltam már, kb egy hónapig, de nem segített. Meteospazmyl szintén nem csinált semmit, ezeket...
        Idejét sem tudom már, hogy mióta van 2 koleszterines 2-2 cm-es epekövem. Ha kivennénk az epekövet seperc alatt fel lehetne oldani, de sajna bent van. Négy gondolat kavarog a fejemben a fent említettekkel kapcsolatban: 1/ Az egyik ismerősöm azt...
        Kedves Dr Plósz János! Pár hónapja tartó bélproblémák miatt, Crohn betegség kizárására CT ENTEROGRÁFIÁRA küldtek.Nem akar kolonoszkópiát,mert szerinte nem találna semmit és ahhoz nem kellemes vizsgálat.A tüneteim: bal oldali...
        Kedves címzett ! Tegnapi napon átestem első gyomortükrözésen! Gyakori köldökfeletti hasi fájdalom, hányinger, váltakozó (székrekedés, hasmenés) puffadás, feszítő érzés miatt kellett a vizsgálat ! Savat nem észlelek, ételtől,...
        Tiszteletem! Már hetek óta mindennap gyomorfájással és gyomor égésre ébredek. Majd savas böfögés, étvágytalanság, hányinger kíséri. 3 éve voltam gyomortükrözésen ,akkor megállapították ,hogy elváltozás van a gyomorfalamon....
        Tisztelt Doktornő /Doktor Úr! Crohn beteg vagyok. Rengeteg epekövem van. Múlt héten vacsora után, nagyon görcsöltem, ami a lapockámba sugárzott, fájt a hasam, a fejem, hányingerem volt, annyira rosszul voltam, hogy még szédültem is. Ezzel...
        Tisztelt Doktor Úr! Előre is elnézést kérek a megfogalmazásért. Elvégzem a "nagy dolgomat" a mosdóban, majd tisztára törlöm magam ott. Azonban később 1-2 óra elteltével, mikor megyek "kis dolgot" intézni, észreveszem, hogy a bugyim "nagy...