Fogyás gyomorműtét után

Gyomorrák miatt eltávolítoták a gyomromat (vékonybélből csináltak újat) . Fél éves kemoterápia most ért véget, pillanatnyilag Aktiferrin kapszulát szedek, mert vérszegény vagyok. Az étvágyam elfogadható, mégis fogyok. Mi lehet az oka?

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza gyomorrák témában

Tisztelt kérdező!

A fogyásnak több oka is lehet:

- a megfelelő étvágy mellett elégtelen kalóriabevitel (tápszeres pótlás kindenképp javasolt) ,  

- nem megfelelő felszívódás a műtét következtében  (a tápszerek ekkor is segíthetnek) ,  

- pajzsmirigy túlműködés (fokozott étvágy mellett is fogyás jelentkezhet) ,  

- esetleg az alapbetegség recidívája (az onkológiai kontrollok ezt kiderítik) .

Tehát első körben azt javaslom, egyen gyakran, keveset, és kezelőorvosával irasson fel magas energiatartalmú folyékony tápszert kalória-kiegészítésre.

Üdvözlettel: Dr. Plósz János

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szakértő
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2008. december 15., 12:36; Megválaszolva: 2008. december 15., 12:36
Kérdések és válaszok: Emésztőrendszeri megbetegedések
CT kolonoszkópia lelet -további...
Jo estet kivanok! Voltam egy Ct Koloskopian is ezt a leletet kaptam. Mi az Ön véleménye? Kell tovabbi vizsgalat ehez: "Kifejezetten zsíros, apró...
Hasmenés, alhasi fájdalom negatív...
Tisztelt Doktor Úr! 22 éves fiú vagyok. Az utóbbi 3 hónap során előjött nálam egy urológiai probléma, feltehetőleg gyulladás, emiatt alhasi...
Tojás alergia
Tavaly fehérje diétával több mint 20 kilót fogytam, köretként párolt zöldség, vagy salátát ettem, gyakran fogyasztottam tojást is. Kb egy...
CT eredmény
Tisztelt Doktornő! Édesanyám CT leletének értelmezéséhez kérnék segítséget.Előljáróban annyit, hogy kizáródott hasi sérvvel, és...
Gyomorhurut
Tisztelt Doktor Úr! December végén hasi fájdalmaim,puffadásom volt (korábban Controlocot szedtem több,mint 1 évig refluxra, amelyet nyáron hagytam...