Hotemin injekció mellékhatásai

Tisztelt Doktornő! Az alábbiakban kérném szíves segítségét. Tegnapi napon kimentem háziorvosomhoz, aki hotemin injekciót írt fel számomra.Derékfájásra panaszkodtam, illetve mozgásra éreztem hol élesebb, hogy kevésbé élesebb fájdalmat. Mondta, hogy ő vírusos eredetű gyulladásra gondol.Javasolta, hogy 3 db elégséges lesz a hoteminből, és rendbe fogok jönni. Én kértem a doktor urat, hogy írjon fel ha megoldható inkább injekció formában a problémámra valamit. Abból kifolyólag, mivel én tavaly nyáron clostridium difficile fertőzést kaptam egy antibiotikum miatt. Eléggé félek különböző gyógyszerektől, amelyek károsíthatják a bélrendszeremet.Ezidág panadol rapid tabletta szedésén kívül /fejfájásra, egyébre stb/ nem vettem be gyógyszert.Szerencsére nem volt rá szükség. Mondta a Doktor Úr, hogy akkor felírja ezt az injekciót, nem tablettában kapom. Teljesen meg is nyugodtam ez ügyben. Nem is olvasgattam a tájékoztatót, csak inkább azt olvastam el, hogy pontosan milyen típusú betegségekre szokták ezt adni. Ma azonban a 2. injekciót megkaptam, hazaértem, elolvastam, és nagyon megijjedtem, mert azt írja minden sorában, hogy bélrendszeri panaszok gyomor panaszok, tehát szinte emésztőrendszeri problémák tömkelegét sorolja a tájékoztató. Kérdeztem akkor tőle amikor felírta, hogy így, hogy én injekció formában kapom, így nem okoz e nálam panaszt, vagy esetleg bélrendszerbe bekerül e. Mondta, hogy nem mert a véráramba jut be. Érdeklődni szeretnék, hogy van e félnivalóm ez ügyben? Nagyon meglepett, nagyon félek tavaly óta a gyógyszerektől sajnos. Köszönöm szépen előre is válaszát. Üdv: Melike

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szigeti Nóra válasza Hotemin témában

Kedves Kérdező!

A Hotemin nem antibiotikum, hanem ún. nem-szteroid gyulladásgátló. A nem szájon át adott készítménynek is lehetnek gyomor-bélrendszeri mellékhatásai, de a direkt nyálkahártya károsító hatás a vénás készítménnyel kiküszöbölődik. A gyógyszer tájékoztatóra mindenfajta lehetséges mellékhatást felírnak, ezek egyáltalán nem biztos, hogy kialakulnak.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. október 30., 11:56; Megválaszolva: 2015. október 30., 12:03
Kérdések és válaszok: Emésztőrendszeri megbetegedések
Felhasi fájdalom
Tisztelt doktor Úr! 36 éves nő vagyok, nincs epe hólyagom és vakbelem sem. Két héttel ezelőtt írtam Önnek! Felhasi fajdalom miatt, mely a jobb...
Proctitis Ulcerosa, végbélrák
Tisztelt Doktor Úr! Korábbiakban már kérdeztem Öntől, és teljeskörű választ kaptam, ezért ismételten fordulnék Önhöz segítségéért. Röviden:...
Gyomorhurut?
Tisztelt Doktor Úr! Tüneteim néhány hete kezdődtek: erősen fűszeres étel és alkohol fogyasztása után este, lefekvéskor hidegrázás, szapora...
Antibiotikum okozta hasmenés...
Tisztelt doktor úr! Elég sok problémám volt az elmúlt egy évben az emésztésemmel: kis mértékben csökkent enzimtermelés, amire Kreont szedek...
Gyomorgörcs
Tisztelt Doktornő! Tegnap este kezdődött a problémám. Pár óra alatt iszonyatosan legyengültem,rázott a hideg,hánytam,amit megettem este (almát)...