Elhízás

Tisztelt Doktor Nő/Úr! Egy éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Azóta rohamos ütemben jönnek fel rám a nem kíván kg-ok. Az elmúlt egy évben több mint 10 kg-ot híztam. Valamint a gyermekáldásra is hiába várunk. Kérdésem, hogy elhízásom oka lehet e hormonális eredetű, valamint, hogy hova, milyen szakterületen tevékenykedő orvoshoz forduljak probélmámmal? Gyors válaszát nagyon köszönöm: üvözlettel: Takács Mónika

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza elhízás témában

Kedves Mónika!

Az elhízása hátterében állhat hormonális eredetű ok is. Azonban -erről nem ír- életmódbeli változásokra is szükség lenne: diéta, rendszeres testmozgás, zöldségekben-gyümölcsökben bővelkedő étrend bevezetése. Én egy nőgyógyászati szakrendelést keresnék fel először, -hiszen 1 év sikertelen próbálkozás esetén ez már indokolt-, és aki ha szükségesnek találja, endokrinológai vizsgálatot is javasol.

Dr. Jóna Angelika

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2008. július 23., 19:44; Megválaszolva: 2011. augusztus 02., 14:24
Kérdések és válaszok: Elhízás
Miért hízok?
2018 Augusztusában abbahagytam a fogamzásgátló szedését, 6 évig szedtem mindvégig 58 kg voltam. Amióta abbahagytam azt veszem észre, hogy elkezdtem...
Ezek után mi lenne a megfelelő
Tisztelt Doktornő / úr! Világ életemben hízásra hajlamos voltam. Ha egy kicsit nem figyeltem oda, rögtön felszaladt rám jó-pár kiló. Volt azonban...
Endocrin betegség?
Tisztelt doktornő! problémám kb egy évvel ezelőtt kezdödött.egy ev alatt 32kg ot hiztam, mely foleg arcra, hasra, csipöre ment.lila strıák vannak a...
Kihez forduljak, aki segítene...
Rendkívűl nagy túlsúllyal rendelkezek, a 158 cm magasságomhoz 125 kg vagyok. Egyedül nem megy, kell a segítség. Jártam a háziorvosomnál, aki a...
Fokozott szőrnövekedés, nincs...
Tiszteletem. 4 évvel ezelőtt hypothyreosis-t állapítottak meg nálam. A gyógyszert a mai napig szedem. Ennek ellenére évek óta nem menstruálok...