Oxigénhiány sportoláskor 2.
Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Már rövidebb távú futások után is előfordul, hogy nehezebben lélegzem, alig kapok levegőt, beváladékosodik a torkom. Szédülök, és sokszor zsibbadnak is a végtagjaim. Mitől lehet ez? (nem vagyok allergiás semmire) És mit javasol mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszát! Tisztelettel, Mia
Legfrissebb cikkek a témában
Dr. Szanyi Andrea válasza rosszullét témában
Kedves Kérdező! Valószínűleg nem elég edzett, rossz a légzéstehnikája. A végtagzsibbadás hátterében a szapora, ziháló jellegű légvétel állhat. Javaslom fokozatos terhelését, edzési program összeállítását, valamint megfelelő légzéstehnika elsajátítását ritkább, mélyebb légvételek formájában.
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben
megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Figyelem! A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes - különösen a terápiára vonatkozó - tanácsok az orvostudomány fejlődése következtében napjainkra túlhaladottá válhattak.
Figyelem! A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes - különösen a terápiára vonatkozó - tanácsok az orvostudomány fejlődése következtében napjainkra túlhaladottá válhattak.

Dr. Szanyi Andrea
belgyógyász, háziorvos, geriáter
Kérdés: 2011. május 14., 09:46; Megválaszolva: 2011. május 17., 18:29