Gyógyszer

Tisztelt Dr.Nő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy torokfájásra kaptam Roxithromycin-ratiopharm tablettát de első szem után hasmenésem volt most pedig erős fejfájásom van. Miért van az hogy a mostani antibiotikumoktól általában rosszul vagyok? Mit tegyek? Válaszát előre is köszönöm.

Dr. Balogh Andrea válasza gyógyszermellékhatás témában

Kedves Kérdező!

A hasmenés és a fejfájás lehet gyógyszermellékhatás, de egyéb oka is lehet, ezért érdemes az egyéb tüneteket is átbeszélni a háziorvosával, mielőtt a gyógyszer elhagyása vagy cseréje mellett dönt, mindenképp csak orvosi utasításra módosítson a kezelésen.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. április 13., 10:46; Megválaszolva: 2010. április 13., 10:46
Kérdések és válaszok: Egyéb
Mérgezés
Édesanyám 55 éves, a reumatológián kiírtak neki 5 infúziós kezelést, melyet fel is vett. Egyébként szerzett diabétesz-e van (gyógyszeres) és...
Methylprednisolone
4 honappal ezelott prednisone alapu gyogyszert kellett szednem 6 napig csokkentett dozisokban aminek mar rogton lehetett erezni a mellekhatasat borzaszto...
Oedéma?
Tisztelt Doktornő! Segítségét szeretném kéni, abban, hogy hova forduljak az alábbi felsorolt tüneteim alapján. kb. 2 hete kezdett el dagadni a...
Sotret és más gyógyszerek
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Azt szeretném kérdezni, hogy Indometacinum és Doxycyclin -ek mellett szedhető e Sotret? Már egy éve szedem a Sotret-et és...
Kérdés
Azt szeretném megkérdezni h az augmentin duo 1g-os gyógyszertől érezhetek mellékhatásként fáradtságot, erős fáradtságot? Köszönöm