Fáradság!

Tisztelt Dr.Nő-Úr!

Olyan problémával fordulok önhöz, hogy már hetek óta tartó fáradsággal küzdök nap mint nap.Ez már sajnos a reggeli felébredésektől is elkezdődik.Állandóan csak feküdnék meg aludnék, a szememet is néha alig tudom visszatartani. Mellette szédülök, de ez nem mindennapos, reggelente hányinger, a pulzus számom hol 72-80ig, hol 90-100ig van és a vérnyomásom is ingadozo, de inkább alacsony mint magas. A kezem-lábam-vállam és a hátamba olyan érzés van mintha ráhelyeztek volna valamennyi súlyt, a fényre nagyon érzékeny vagyok és a hangosabb dolgokra is.4 napja egyfolytába tompa fejfájásom van, és fájdalomcsillapitóval sem mulik el, még egy erősebbel sem.Nemrég csináltak nálam normál vérképet és pajzsmirigyre, de ott rendbe volt minden, igy nem értem, hogy mitől lehet ez az állando fáradság? 2 éves gyermekem van, az életünk nagyon mozgalmas, sokat vagyunk a levegőn, nap mint nap szinte uton vagyunk, és még is ilyen problémáim vannak.Étkezéssem össze vissza, folyadékot mikor mennyit iszok.Lefekvésem általában 10 és éjfél között van, felébredésem változó, de annyit észre vettem, hogy ha később kelek föl akkor még fáratabnak érzem magam.Reggel szednem kell xanax 0, 25 mg és wellbutrin SR 150mg-at.ez nemtudom mennyire folyásolhatja be a problémáimat.Tudna nekem valamilyen megoldást rá, vagy hogy kihez fordulhatnák vele? Nagyon idegesiő ez számomra, mert rettenetesen befolyásolja a napjaimat és a munkavégzéseimet is, és az a legbosszantóbb, hogy probáltam semmit nem csinálni és akkor is ezek a tünetek vannak rajtam.Válszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Tné

Dr. Csuth Ágnes válasza fáradtság témában

Kedves Tné!

Elképzelhetőnek tartom, hogy tünetei gyógyszermellékhatásnak tudhatók be.

A Xanax következő mellékhatásai általában a kezelés kezdetén jelentkeznek, de a későbbiek folyamán fokozatosan megszűnnek: álmosság, szédülés, feledékenység, izomgyengeség, kimerültség, melyek önnél is fennállnak. Ritka mellékhatások közé tartozik a fejfájás és a hangulatzavar, illetve a teljesítménycsökkenés.

A Wellbutrin mellékhatásai között is előfordul a gyengeség, a fejfájás, a szédülékenység.

Először keresse fel háziorvosát, hogy tisztázzák, valóban mellékhatásról van-e szó.

Amennyiben nem gyógyszermellékhatásról van szó, tovább kell vizsgálódni belgyógyászati eltérés irányába. Ebben is háziorvosa tud segíteni.Üdvözlettel: Dr. Csuth Ágnes, háziorvos

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. augusztus 08., 13:59 ;Megválaszolva: 2009. augusztus 08., 13:59
Kérdések és válaszok: Egyéb
Mi lehet a bajom? Mit csináljak?
Tisztelt Doktor! Tudom hogy így nagyon nehéz irányt adni, de kérem segítsen hogy merre érdemes mennem. Magamról egy pár mondatban: Sportolok...
Évek óta fennálló fáradtság...
Tisztelt Doktornő! A segítségét kérem szépen. Az utóbbi 5 évben és kb. 8-10 laboreredményemben az alábbi értékek szinte pontosan...
Heves szívdobogás
Kedves Doktor úr/nő! Körülbelül 2 hónapja kezdődött minden, egy reggeliző helyen hirtelen rosszul lettem, hőhullámok, hányinger, heves...
Fáradékonyság
Panaszom az állandó fáradtság, kábaság, kialvatlanság, fáradékonyság, gyenge alvás gyerekkorom óta. Mostanra fokozódik, kiegészül könnyű...
Szédülés/szem fáradtsága
Tisztel Uram, Asszonyom! Panasz: 2 évvel ezelőtt eleinte csak erős fizikai megterhelésre - statikus erőfejlesztés-, majd egy évvel ezelőtt már...