Láb dagadás

Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Egy pár hete dagadt mindkét bokám feletehtően a vízhajtó elhagyása miatt. De ma azt vettem észre hogy fekvés közben víz folyt ki a bokáimból a lepedőre. Mit javasol mit tegyek? Köszönettel

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szanyi Andrea válasza ödéma témában

Kedves Kérdező!

A lábszárakból történő nedvedzés, a nagyfokú ödéma képződés következtében szokott fellépni. A szedett gyógyszerek között is szerepel olyan szer, ami fokozhatja a vizesedést. Az Ön vizsgálata, betegségei részletes ismerete nélkül egyértelmű tanácsot nehéz adni. Ha Ön önkényesen , orvosi tanács nélkül hagyta el a vízhajtó gyógyszerét, akkor javaslom, hogy folytassa a szedését és vegye fel háziorvosával a kapcsolatot. Jelen helyzetben erre leginkább telefonon van lehetőség.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. március 23., 19:32; Megválaszolva: 2020. március 26., 08:30
Kérdések és válaszok: Egyéb
Irányított hashajtás, gyógyszer...
Üdvözlöm Altatásban történő colonoscopia miatt hashajtás lett előírva. Előző nap 12: 00 és 18: 00 kor kell hashajtó bevenni. Fogamzásgátlót...
Kaphatok covid vakcinát? és melyik...
Inzulinrezisztenciám van és ezzel együttjáró pajzsmirigy alulműködésem, ami már kezelendő. IR-re szedek Merckformin 500as gyógyszert, pajzsmirigyre...
Folyamatos Szédülés
Kedves Doktornő! A vérnyomásom már beállt. Ritmus zavarom nincsen. Az elmúlt 2 évben kb 5x volt szívultrahang. Múlthéten is volt. Számtalan EKG...
Várható-e javulás...
Tisztelt doktornő/Úr, 74 éves férfi vagyok. Ez év január 01.-n felkelés után ahogy letettem a lábaimat a padlóra idegen közeget éreztem a talpam...
Pfizer covid vakcina
Tisztelettel érdeklődöm, hogy kaphatok e Pfizer covid elleni vakcinát, ha nemrég kaptam meg a csontritkulás elleni gyógyszeremet injekció formájában...