Háziorvos Budapesten

Budapesten van az állandó lakcímem (21.ker.) , és a tartózkodási címem is (11.ker.) . Mivel ez utóbbin, a 11.kerületben élek, szeretném itt igénybe venni az egészségügyi szolgáltatásokat, de pl. a kerületi fogászatról még sürgős esettel is elküldtek a 21.kerületbe, mondván, budapestiként az állandó lakcímem szerinti orvoshoz kell mennem. (Más kérdés, hogy a váróteremben egy beteg sem volt, így talán még emberségből is ránézhettek volna a fogamra..) A kérdésem tehát az lenne, hogy minden háziorvosi és szakrendelést csak az állandó lakcímemen tudok igénybe venni, ha mindkét címem budapesti?

Dr. Árki Ildikó válasza egészségügyi ellátás témában

Tisztelt Levélíró!

Kérdésével kapcsolatban a 217/1997 (XII.1) Kormányrendelet-ben olvashat:

3/A. §61 (1) 62 A biztosítottat - az Ebtv. 18. § (4) bekezdésében foglaltak figyelembevételével és a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - a biztosított választása alapján ahhoz a - progresszivitási szintnek megfelelő - járóbeteg-szakellátást nyújtó szolgáltatóhoz, illetve abba a fekvőbeteg-gyógyintézetbe kell beutalni, amelyik ellátási területéhez a beutaló szerinti ellátás tekintetében

a) a biztosított bejelentett lakóhelye,

b) a biztosított bejelentett tartózkodási helye, vagy

c) ha a beutaló orvos háziorvos (ideértve a hajléktalanok ellátására külön jogszabály alapján szerződött háziorvosi ellátást nyújtó szolgáltatót is) , akkor a háziorvos telephelye (ennek hiányában székhelye)

tartozik.

Tehát három lehetőség is van. Elsősorban a bejelentett lakóhelyet szokták figyelembe venni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2014. október 08., 22:20; Megválaszolva: 2014. október 10., 22:21
Kérdések és válaszok: Egészségügy
Orvosválasztás, kezelés folytatás...
Jó napot! A jövő évben tervezünk elköltözni a lakóhelyünkről, a fővárosba. Ez a távolság a mi esetünkben 150 km a két város között. A...
Tényleg itt tart az egészségügyi...
Tisztelt Betegjogi Szakértő! Évekkel ezelőtt SLE-t diagnosztizáltak nálam, ezért állandó szteroid és immunszupreszáns kezelés alatt állok. A...
Mit tehetek iylen esetben?
Tavaly juniusban fellépö hasmenésböl kifolyolag kérdezem hogy ugyanazzal a fennáló problémával küzködök kontraszt anyagos ct kimutatott...
MIÉRT NEM FOGADJÁK A SÜRGŐSSÉGI...
MA MEGTEHETI EGY GASZTROENTEROLÓGUS, HOGY SÜRGŐS BETEGSÉGGEL, HIRTELEN FOGYÁSSAL, SÜRGŐS BEUTALÓVAL, NE FOGADJA A BETEGET! EZ VOLT MA DR. JUHÁSZ...
Tb támogatás
Tisztelt Doktornő/ Úr Pályakezdő álláskereső vagyok, inzulinfüggő cukorbetegként. Társadalombiztosításom érvényessége március végén lejár....