Energiaital

Tisztelt Dr Nő/Úr! Az elmúlt pár hétben minden nap iszok energiaitalt. Néha naponta többet is. Néhány napja azt vettem észre, hogy a végtagjaim igen intenzíven remegnek. Lehet-e köze az energiaitalnak ehhez, vagy más okozhatja a problémát? Egyébként milyen hatásai vannak az energiaitalnak? Köszönöm.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza energiaital témában

Kedves Kérdező!

Az energiaitalok lehetséges leggyakoribb mellékhatásai:

? Gyomor-bél rendszeri hatások: Lassítja a gyomor ürülését, dehidrációt (kiszáradást) , hányingert, hányást, hasmenést okozhat ? Idegrendszeri hatások: stimulálja a központi idegrendszert, remegést, izgatottságot, sőt hozzászokást okozhat ? Vizelet-kiválasztó rendszerre gyakorolt hatások: növeli a vizelet mennyiségét, így fokozza a kiszáradást.

Dr. Boros Miklós

Vital Balance Életmód Központ

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2008. június 16., 15:52; Megválaszolva: 2008. június 16., 15:52
Kérdések és válaszok: Egészséges élet
Hosszan tartó kortikoszteroid...
Tisztelt Doktornő! Flutirin orrsprayt használok az allergiás tüneteimre már több, mint 10 éve, nagyobb adagokban, aminek a leírásában az alábbi...
Koleszterin változás
Tisztelt Doktornő/úr! Minden laborleletem évek óta rendben van, kivéve a koleszterinem. 2021.01.15. értékek (kb 106 kg voltam) Koleszterin: 6,6...
Miért nem tudok életmódot váltani?
Az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudok életmódot váltani? Többször nekifutok, hogy elhagyom a lisztes, cukros egészségtelen dolgokat, de max 1...
Magnézium szedés
Tisztelt Doktornő! Magnézium pótlásról szeretnék kérdezni . Az én helyzetem jelenleg úgy néz ki, hogy eléggé szorongok, illetve talán...
Vérkép eredmények
Tisztelt Doktornő! Nem rég, pár napja készítettem általános egészségügyi felmérésként egy vérvételt, amin a következő értékek jöttek...