A táplálékkiegészítőknek is vannak mellékhatásai?

Van-e mellékhatása a táplálékkiegészítőknek? Mi is az a kreatin, és mit tesz a szervezetünkben?

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza Kreatin, mellékhatás, vitamin, táplálékkiegészítő témában

A táplálékkiegészítők az egészséges életmód részei, de az egészséges táplálkozást nem helyettesítik. Fogyasztásukkor előfordulhat mellékhatás, pl. vitamin-túladagolás, ez főleg szintetikus készítményeknél veszélyes. A természetes táplálékkiegészítők biztonságosabban fogyaszthatóak, hatásosabbak, mellékhatás is ritkábban alakul ki.

Táplálékkiegészítő használata előtt kérje ki szakember tanácsát, mert sajnos sok rossz minőségű, káros hatásokat is okozó, táplálékkiegészítőként feltüntetett termék van a piacon. A kreatinnal kapcsolatban végzett vizsgálatok alapján kiderült annak vízvisszatartó hatása (a vázizmok víztartalmát növeli, így azok nagyobbak, kidolgozottabbak) , a szervezet összvíztartalmának csökkenését okozhatja, mely súlyos kiszáradáshoz vezethet, izomgörcs, hányinger, hányás alakulhat ki, hosszú távon károsíthatja a vesét, rohamkeltő hatása is lehet.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szakértő
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2009. augusztus 31., 12:09; Megválaszolva: 2009. augusztus 31., 12:09
Kérdések és válaszok: Egészséges élet
Kreatinszedés
Kedves Doktor úr/nő 18 éves vagyok és felvetődött bennem h testtömegemet növelném. Szeretnék egy igazán jó felsőtestet gyorsan de persze...
Hogyan hízhatok?
tisztelt doktorur megkaptama vér eredmenyt amit a pajzsmirigyem miatt vettek le és az orvosom szerint nagyon jó nincs egy csilag sem benne akkor lehet a...
Agyserkentés vizsgaidőszakra -...
22 éves főiskolai hallgató vagyok, és mostanában nehezen tanulok, fáradt vagyok. Egy ismerősöm a Lucetam tabletta szedését javasolta. Érdeklődni...