• Problémát okoz

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktor úr/ Doktor nő! Én egy 21 éves lány, vagyok jelenleg főiskolán tanulok. Sajnos komoly problémát okoz nekem egy bizonyos dolog ami az elmúlt egy évben vettem észre magamon. Tavaly januárban kezdődött az egész amikor ok nélkül kiborultam. Sajnálatos módon azóta ez minden hónapban előfordul nálam. Először arra gondoltam, hogy a menstruációmmal lehet összefüggésben ugyanis nem figyeltem az időpontokat. De különböző időpontokban jelentkezik. És különböző ideig van jelen. Ebben az időben nagyon levert vagyok, néha súlyosabb gondolataim is támadnak és hogy nincs értelme élnem nincs jövőm. Ilyenkor gyakran magam ellen fordítom a családtagjaimat és a páromat. Összeveszek velük minden ok nélkül, mindent magamra veszek és kiborulok rajta és különböző dolgokba kötök bele és kritizálom őket. Sokszor rám tör a sírás ok nélkül vagy sokkal érzékenyebben érintenek bizonyos dolgok. Máskor viszont kirobbanó formában vagyok rendkívül jól teljesítek az iskolában ami eddig nem volt rám jellemző, elképzeléseim és terveim vannak a jövőre nézve, és mindennél nagyobb késztetést érzek, hogy alkossak valamit.Ez az ingadozás elég nagy problémát okoz, főleg a " kiborulós" időszakok. Szeretném a véleményét kérni, hogy miről lehet szó? Mivel kutakodtam hasonló estek után találtam egy úgynevezett bipoláris zavar nevezetű betegséget. Félek, hogy a tünetek hasonlósága miatt, nekem is ez a bajom. Önnek mi a véleménye? Tisztelettel: Egy lány

        Dr. Veress Dóra válasza a hangulatzavar témában

        Kedves Kérdező! Alaposabb vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy konkrétan milyen problémával küzd, mivel ilyen panaszokat okozhat a stressz és komolyabb mentális betegség is. A levele elejét olvasva azt gondoltam, hogy a főiskola okozta stressz, illetve a kollégium okozta magány lesz az oka a szélsőséges hangulatváltozásainak, de a későbbiekben bennem is felmerült az alkalmazkodási zavar vagy a bipoláris hangulatzavar lehetősége. A dolgot érdemes lenne tisztázni, és mihamarabb orvoshoz fordulni.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2012. január 15., 19:08; Megválaszolva: 2012. január 18., 08:55

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktornő? Napi 20mg Brintellix és napi 5mg Xanax(hiánycikk esetében Frontin)mellé hozzászedhető-e napi 2-szer 1 MCP-ratiopharm 10mg-os tabletta hányingercsökkentés cèljából?Néhány napja Daedalont szedtem hányingerre,mivel mióta 20...
        Volt egy párom akivel egy évig együtt voltunk éltünk, és szakítottunk. A szakítás oka, h sokat hisztiztem ha valami nem tetszett. Sokszor hangulat ingadozásom van , valamikor napokig , de van csak h órákig tart. Valamikor meg napokig meg madarat...
        Üdvözlöm! Kati vagyok. Korábban, évekkel ezelőtt kezeltek pánikbetegséggel. Most szintén nem vagyok jól. Hogy megint pánik beteg vagyok e vagy depressziós nem igazán tudom. A tüneteim: Fáradt, érdektelen vagyok. Fejfájás, szédülés,heves...
        Kedves Doktornő! Édesapámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Kb. fél éve nagyon szótlan lett. Ha kérdezünk tőle, akkor válaszol, de nem cseveg. 1 hónapja tüdőgyulladással kórházba került. Már ott is sokat fogyott, de amióta hazajött...
        Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő! 23 éves lány vagyok, nem dohányzom, nem fogyasztok alkoholt. 2 hónapja érzek vissza-visszatérő mellkasi fájdalmat a szívemnél, ami nagyon megijeszt. Van olyan nap, hogy nagyon erősen fáj, de van hogy egyáltalán...
        Tisztelt doktornő/úr a kérdésem a következő lenne! Párom a velaxin antidepresszánst szedi, és azt szeretném tudni hogy ez a készítmény mellé esetleg van e gyógynövény tea, vagy esetleg gyógynövény ki vonat, mert pl az orbáncfűt olvastam,...
        Tisztelt Doktornő! Nagyon nehéz így "személytelenül" kérdést feltenni, főleg, hogy egy több mint 40 éves problémáról van szó. 4 éves koromban alvászavarral kezdtek el kezelni egy akkor még kis faluban. 77-ben Miskolcra kerülve,...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném kérdezni, hogy a Concor Cor 2, 5 mg és a Quetiapin 50mg vagy szükség esetén dózis növelés az az 75 mg szedhető-e együtt? A másik kérdésem az lenne, hogy a Quetiapin a bipoláris depresszió esetében is...
        Tisztelt Dr Nő 4 éve szedek Frisiumot Kezdetben 2*1 depresszióra pánikzavara kaptam az orvosomtól. Régóta próbálom fokozatosan abbahagyni de nem megy a végén mindég visszatérek rá.December óta már csak 2*negyedet szedek. próbáltam a reggeli...
        Fiatal korból hozott ez a betegség, de csak kb 10 éve diagnosztizálták. A jogosítványomat bevonták, 3 évet vártam rá míg visszakaptam. Nagyjából 6 évig semmi probléma nem volt, amíg az egyik szakorvosom le akart szoktatni a...