Sutent kezelés mellékhatásai

Tisztelt Doktor Nő! Doktor Úr! 2010 okt.-től szedek Sutentet sok mellékhatása volt eddig is, de most újjabbak jelentkeztek, magas vérnyomás, vizesedés arcon, lábfejen, bokán, lábszáron, lábszáron kipattant a bőr ott szivárog a víz. Az alkaromon.erek pattantak meg itt kék lila foltok vannak.Tenyeremen talpamon fájdalmas hólyagok nőttek, ami nehezen múlt el.Hat hete csak 37, 5mg Sutentet kaptam az eddigi 50mg helyett. Szeretném tudni milyen lehetőségek vannak a mellék hatások mérséklésében és hova fordulhatok segítségért.Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel S.H.

Dr. Nagykálnai Tamás válasza daganat témában

A Sutent nevű gyógyszer sem mentes a mellékhatásoktól - hiszen bizonyos sejten belüli anyagok (fehérjék) képződését, működését gátolja.

Mivel már kb. 8 -9 hónapja szedi a kedves beteg, legalább 8-9-szer találkozhatott saját kezelőorvosával.

A mellékhatások csökkentésére nem nagyon ismerek megoldást - de kérdezze meg talán orvosát, hogy ilyen súlyos mellékhatások mellett mi a teendő.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. augusztus 15., 00:52 ;Megválaszolva: 2011. augusztus 17., 11:13
Kérdések és válaszok: Daganatos megbetegedések
sugárzás, kemoterápia
Végbél baloldali, főként éjszaka jelentkező, erős fájdalommal mentem proctologushoz, előzetesen voltam béltükrözésen, diagnózis - idegenszövet...
daganat
Jó napot! Édesanyám 54 éves és az alsó medián csecsemőfőnyi daganatot találtak nála. Azt mondták, hogy jóindulatú. Arra lennék kíváncsi, hogy...
Tokáttörés?
Tisztelt Doktor úr/Nő. Azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy édesanyám áttétes daganatos. Már mint a leletekből kiderült tokáttörés történt....
Segítség kérés!
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Nem sok információval tudok szolgálni de remélem tudnak segíteni. Édesapám köldöke alatt érzékelt egy mogyoró...
Áttétek?
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Édesanyámnak 4 éve II/B. stádiumú méhnyakrákja volt, melyet nem műtöttek, az orvos akkor azt mondta, édesanyám...