Kemoterápia egyik mellékhatása lehet bőrkiütés?

Tüdőrák miatti kemoterápia hatása alatt, a kopaszra lenyírt fejbőrön kiütések keletkeztek, majd pár nap múlva a hason is nagyobb kiterjedésű nem viszkető piros kiütések látszanak. A has térfogata megnőtt, mintha hasvízkóros lenne. A tünetek lehetnek a kemoterápiás kezelés mellékhatásai?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Nagykálnai Tamás válasza kemoterápia témában

Sajnos nem írja meg a gyógyszereket, amiket a beteg kapott.

Így egyáltalán nem lehet megmondani, hogy attól vannak-e.

Ráadásul a bőrkiütések leírása sem jellegzetes.

Mindenestre bőven lehetséges - különösen "célzott (targeted) " gyógyszerek mellett bőrkiütéseket kapni.

A gyógyszereket beadó orvosnál érdeklődék leginkább.

dr. Nagykálnai Tamás

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 24., 23:39; Megválaszolva: 2012. szeptember 04., 15:18
Kérdések és válaszok: Daganatos megbetegedések
Benfogamma 5 fluorouracil mellett
Tisztelt Főorvos Asszony! Édesanyám 6 ciklus Taxotere-Epi kemoterápiás ciklus után van - gyomordaganata van hashártyaáttétel - s nagyon zsibbadnak...
Érdeklődnék
T. Cím szeretném kérdezni hogy a kemo kezelés után még fél évvel később is gyakori [email protected]ás fázás kéz láb hidegség normális állapot vagy...
Kemoterápia okozta égési sérülés
Tisztelt Doktornő! Colon sigmoideum rosszindulatú daganata miatt, műtét után, utókezelésként FOLFOX kemoterápiát kapok. Az előírt 12 kezelésből...
Kemo vagy Koronavírus
Kedves Doktornő! December 5-én mastectomia és nyirokcsomó eltávolitáson estem át.18-ból 9 volt érintett.Her2 negativ,Ki-67status-5%,invaziv gócok...
Kemoterápia mellett probiotikum és...
Kedves Doktornő! Már megkaptam az első kemoterápiás kezelésemet, utána elmentem természetgyógyászhoz aki felírt nekem egy probiotikumot: Ferzym...