Izzadás

Tisztelt Doktor Úr/Nő 15 éve inzulinos cukorbeteg vagyok, átlagban 7, 8-8 HgA1C értékel. Igazán zavaró erőteljes izzadásom van a hónaljban, télen, nyáron, mindig minden alkalommal, (kivéve éjszaka) . Kiegyensúlyozott az életem, stabil párkapcsolatom van (igaz most álláskereső vagyok) , nem vagyok stresszes sem, úgyhogy nem is értem miért van ez így. Csak fekete felsőket tudok szinte hordani, de az is kellemetlen egy idő után. Érdekelne hogy mi lehetne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás? Köszönettel

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Felszeghy Enikő válasza cukorbetegség témában

Kedves Kérdező!

Nem igazán értem a kérdését, de a diabetes nem okoz izzadást általában. A pajzsmirigy működést érdemes ellenőrizni. Amennyiben ez rendben van, egyéb okot nem igazán tudok mondani az izzadására.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Felszeghy Enikő
Dr. Felszeghy Enikő gyermekgyógyász-endokrinológus-diabetológus
Kérdés: 2011. október 11., 19:08; Megválaszolva: 2011. október 12., 13:50
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Fruktóz, rosszullét
Kedves Doktornő! Jó ideje kellemetlen tüneteim vannak a fruktóztól, cukortól Erős puffadás Jelentős látás romlás Erős szédülés Gyakori...
Xultophy hasznalata
13 hete hasznalom a xultophy pent és a mai napig rosszul vagyok tole. Hasi diszkomfort hanyinger étvágytalanság jellemzi a rosszul leteimet. A tapasztalata...
Vércukorszint
Tisztelt Doktornő, vércukorszintemmel kapcsolatban írok Önnek. Otthon mérve az alábbi adatokat kaptam: Éhgyomri: 6,3 30': 8,3 60': 8,1 120':...
HOMA vizsgálat kiértékelése
Tisztelt Doktornő! A 3 pontos vércukor és inzulin terheléses vizsgálat eredménykiértékelésben szeretnék tanácsot kérni Öntől, mivel a "beeső...