II. cukorbeteg gyógyszere

Tisztelt Doktor Úr! Eddig napi 2-1-1 glukobenét szedtem, most a glukobene megszünt.Helyette gliclada 30-t írtak.Ijesztő sok mellékhatás lehetséges.Nem veszélyes ezt szedni? Férjem is ezt kapja újabban.Neki néhány éve agyinfarktusa volt.Szedheti, vagy van valami más gyógyszer is, ami kevesebb mellékhatással fenyeget? tISZTELETTEL MKAROLYNÉ

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza cukorbetegség témában

Kedves Hölgyem!

Sajnos a legtöbb gyógyszernek lehetnek ijesztő mellékhatásai, de higgye el, kevés betegnél jelentkeznek ezek, egyáltalán nem törvényszerű, hogy önöknél is kialakul bármi hasonló. Kövesse a kezelőorvos utasításait, ha panaszt okoz a gyógyszer szedése, jelezze felé.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. március 06., 14:37; Megválaszolva: 2011. március 07., 13:56
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Okozhatja-e cukorbetegség ezeket a...
Tisztelt Doktornő! Sógornőm (67 éves) az utóbbi időben azt vette észre, hogy időközönként a lábfeje ég, bizsereg és a nagy ujjai mintha...
Magas vércukorszint
isztelt Doktor Úr/Nő! A páromnak (48 éves ffi) 3 éve volt egy pancreas resectios műtétje, melyből kifolyólag insulinos cukorbeteg lett, jelenleg...
Merckformin XR 500 retard
Tisztelt Doktornő! Emelkedett éhgyomri vércukor értékeim miatt (7, 3) , valamint a 3 havi átlag (7, 1) értékem miatt terheléses...
Cukorbetegség kezelése
Tisztelt Dr. Árki ildikó! Kb. 5 hónapja magas éhgyomri vércukorértéket mértek/7, 7/. Ezt diétával és étrendkiegészítőkkel sem sikerült a...
Magas vércukor reggeli után
2017.01.04- én 1 típusú cukorbetegseget diagnosztizáltak nálam. Éjszakára insulatardot adok e egységet. Nappal Actrapidot. Az a problémám hogy...