• Hipoglikémiás sokk

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Dr Nő/Úr! Férjem tegnap a szemészeten volt, szemüveg felíratás miatt. A Dr. Úr alapos szemvizsgálatot végzett. a vizsgálat után elmondta a férjemnek, hogy hajlamos a hypoglycemiás sokkra.Elmondta, hogy homloknál jelentkező fejfájás és ehhez társuló szemfájás ill. szúró fájdalom esetén forduljon orvoshoz. A férjem meglepetésében elfelejtette megkérdezni, van-e olyan terápia vagy gyógyszer, amivel megelőzhető illetve mi okozza ezt a betegséget? Ha esetleg bekövetkezik a baj, gyógyítható-e úgy, hogy ne következzen be vakság? Köszönettel:egy aggódó feleség

        WEBBeteg szakértő válasza a hipoglikémiás sokk témában

        Tisztelt Kérdező!

        Egészséges emberben a szervezet biztosítja a megfelelő vércukorszintet. Éhezés esetén is képes a máj és az izmok szénhidrát raktárából cukrot nyerni. Így soha nem fordulhat elő "hypoglycaemiás sokk". Éhezés esetén a csökkenő vércukor rossz közérzetet, szédülést, csökkent koncentrációt, fejfájást, verejtékezést stb. okozhat, ilyenkor nincs más tennivaló, mint enni kell. Ez bárkinél előfordulhat.
        Cukorbetegeknél, bizonyos gyógyszeres kezelés és inzulinkezelés esetén fordulhat elő súlyosabb hypoglycaemia( vércukor 3 mmol/l alatt) amennyiben nem elegendő a szénhidrátfogyasztás. Leggyakrabban ilyenkor is van bevezető tünete, így elhárítható cukor fogyasztásával.
        Nem tudom, hogy a szemész miből állapította meg, hogy hajlamos hypoglycaemiára a férje, ezt tőle kellene megkérdezni.
        Az alacsony vércukorszintnek lehet tünete a fejfájás is többek között, azonban a fejfájások csak kis részéért tehető felelőssé az alacsony vércukorérték.

         

        Üdvözlettel: Dr. Laczkó Andrea, diabetológus

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szerkesztőség
        Orvos Itt kérdezhet

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-04-01 10:49:44; Megválaszolva: 2011. szeptember 22., 11:55

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedve Doktornő! A vérképemmel kapcsolatban szeretném a segítségét, tanácsát kérni. Ha jól vagyok informálva , akkor az alábbiak a vashiányra utalnak. Szeretném megkérdezni, hogy a számok alapján mennyire súlyos a helyzet? Transzferrin 4,8...
        Tisztelt Doktor úr /Doktornő! A következő eredményt kaptam terheléses cukorvizsgálaton, kérem nézze meg és adjon tanácsot, hogy ez most mennyire rossz, van e szükség kezelésre? 188 cm és 88 kg vagyok. Továbbá a normál laborban a...
        Tisztelt Doktornő! Egy éve diagnosztizáltak cukorbetegséggel (a testsúly-vesztés és a túlzott folyadék fogyasztás jelezte), 24- és 33 mmol/L értékeket mértünk. Ennek megfelelően inzulin terápiában részesültem (Insuman Rapid és Bazal,...
        Üdvözlöm!Kb.8 hónapja küzdök ezzel a jelenséggel,és nem tudom eldönteni mi lehet.Urológián többször voltam de csal legyintenek rá.A péniszem makkja és a fityma belső része,bellemeze szokott bevörösödni olyan 2,3...
        Tisztelt Doktornő! Sógornőm (67 éves) az utóbbi időben azt vette észre, hogy időközönként a lábfeje ég, bizsereg és a nagy ujjai mintha érzéketlenek lennének. A kezén is érzett hasonlót, de ott nincs érzéketlenség. Körülbelül fél...
        Jonapot kivánok. NYARI ALEX VAGYOK 22EVES. ES SZERETNEK SEGITSEGET KERDEZNI SAJNOS AZ ORVOSOK ITT NEM FOGLALKOZNAK VAS MEGYÉBEN SENKIVEL.... AZ LENNE A PROBLEMA ELVILEG 2015.BEN PÀNIKBETEGSÉGET ÁLLAPITOTTAK MEG NÀLAM zenész gyerek vagyok bulizni...
        Tisztelt Doktornő! A kérdésem, hogy a férjem reggeli éhgyomri vc: 6,9mmol. Aztán, főleg hétvégén futás kimozgatás után visszaáll 5,7mmol- és egész nap normális szinten mozog, Próbálom meggyőzni, hogy vacsora csak hatig, Azt nem...
        Kedves Dr.-nő! 2-es tipúsú diabeteszem 8 éve lett diagnosztizálva. Kezdtem a gyógyszerekkel, melyek egy darabig mindig használtak kb. fél év, aztán le kellett cserélni őket újjabbakra. Aztán jótt az eucreas mellett a victoza, ettől fogytam,...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megtudni, hogy az alábbi laboreredmény alapján valóban indokolt-e Adimet 1000mg napi fél szem szedése, vagy elegendő lenne komolyabb életmódváltás? Éhgyomri serum glucos 6,4 mmol/L 30 perces eredmény 9,4...
        Tisztelt doktor Nő,Úr! A cukorbetegség alatti esetleges ízérzékelés megváltozásával kapcsolatban kérdeznék. Lehet esetleg olyan fokú hogy ne lehessen megkülönböztetni a normál és a light colát? Válaszát előre is köszönöm, szép...