Cukorbeteg vagyok

Kettes típusú cukorbeteg vagyok. Olyan munkahelyre kerültem, ahol 6-8-vagy 10 órát dolgozom. Eddig tetszőleges időben vehettem ki a pihenő (ebéd) -időmet, de most úgy módosították, hogy előírják, mikor vehetem ki. Tehát van, amikor 6-ra megyek és 12-kor ehetek, de van, hogy 13-ra megyek és csak 20-kor ehetek. Így nem igen tudok figyelni a megfelelő étkezésre. Van-e valamilyen szabály, törvény ezzel kapcsolatban? köszönettel Sós Péter

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szanyi Andrea válasza cukorbetegség, munkarend témában

Kedves Kérdező!

1992-es, jelenleg még hatályban levő Munka Törvénykönyve az alábbiakban rendelkezik:

122. §295 Ha a beosztás szerinti napi munkaidő vagy a rendkívüli munkavégzés időtartama a hat órát meghaladja, valamint minden további három óra munkavégzés után a munkavállaló részére - a munkavégzés megszakításával - legalább húsz perc, legfeljebb egy óra munkaközi szünetet kell biztosítani, melyből legalább húsz percet egybefüggően kell kiadni. Amennyiben a napi munkaidő alatt a munkavállaló többször jogosult munkaközi szünetre, ezek együttes időtartama az egy órát nem haladhatja meg.

A 2012 július 1.-től hatályba lépő Munka Törvénykönyve az alábbiak szerint rendelkezik:

52. A munkaközi szünet

103. § (1) A munkavállaló részére, ha a beosztás szerinti napi munkaidõ vagy a 107. § a) pont szerinti rendkívüli munkaidõ

tartama

a) a hat órát meghaladja, húsz perc,

b) a kilenc órát meghaladja, további huszonöt perc

munkaközi szünetet kell biztosítani.

Fentiek alapján beszélje meg munkáltatójával az étkezési szünetet.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. május 31., 18:55; Megválaszolva: 2012. június 03., 07:21
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Cukorbetegség , IR
Üdvözlöm! Tavaly novemberben voltam inzulin és cukorterhelésen. Annak az eredményeit szeretném kérdezni , hogy utal e cukorbetegségre vagy bármire?...
HOMA vizsgálat kiértékelése
Tisztelt Doktornő! A 3 pontos vércukor és inzulin terheléses vizsgálat eredménykiértékelésben szeretnék tanácsot kérni Öntől, mivel a "beeső...
32.hetes kismama cukorterhelés
Üdvözlöm! 32.hetes kismama vagyok most voltam a második cukorterhelesen ahol 8.1 lett a cukrom. A 24 hetes cukor terhelesen pedig...
Cukorterhelés eredmény
Tisztelt Doktornő! 2019 végén hoztam világra gyermekem, akivel gesztációs diabéteszem volt, akkor 7,7 mmol/l lett a 120 perces glukóz eredményem...
Emelkedett éhgyomri cukorérték
Tisztelt Doktornő! 55 éves nő vagyok, 165 cm magas és 57 kg, sportos testalkatú. A most 25 éves fiammal terhességi cukorbeteg voltam, azóta nem volt...