Cukorbetegség és gyógyszer

Üdvözlöm! Kovács Pálné vagyok 53 éves, 2. típusú cukorbeteg vagyok közel 10 éve. Az lenne a kérdésem hogy sok gyógyszert szedek és nem e káros a hasnyálmirigyemre? Diétázok is kicsit aggaszt hogy a várnyomás tablettát fel kellett emeltetnem (nortivan 80 mg- rol-160mg ra) ! mert a várnyomásom nem állt be rendesen! Mellette a szív és ér rendszer miatt is aggódom, csak pár hete mindig fáj a fejem előtte soha! Rendszeresen járok diabetolgiára! Előre is köszönöm a válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza cukorbeteg témában

Kedves Kérdező!

A gyógyszereknek direktben nincs hatása mellékhatása a hasnyálmirigyére, de a sok gyógyszernek összességében véve természetesen lehetnek mellékhatásai. A sok panasza miatt ezt érdemes személyesen megbeszélnie a kezelőorvosával, aki ismerve Önt éa leleteit, személyreszabottan meg tudják beszélni a terápiát.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2012. április 14., 15:21; Megválaszolva: 2012. április 17., 13:57
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Emelkedett éhgyomri cukorérték
Tisztelt Doktornő! 55 éves nő vagyok, 165 cm magas és 57 kg, sportos testalkatú. A most 25 éves fiammal terhességi cukorbeteg voltam, azóta nem volt...
Terhesség, keton a vizeletben
Tisztelt Webbeteg! 18 hetes kismama vagyok. Ir diagnózissal, 42-es BMI-vel. Évek óta 160gr ch diétát tartok, több-kevesebb sikerrel.A terhességem óta...
Terhességi cukorbetegség
Kedves Doktornő! 20 hetes kismama vagyok, 4.babámat várom. Otthon méregettem a cukrom, s mivel mértem rossz értékeket.. (7.8-8 evés után 1...
Esti inzulin
Tisztelt Doktornő! Feleségem szülés után let cukorbeteg. Immár 23 éve. Az utóbbi időben nem tudja kontrollálni a cukorszintjét. Főleg az...
Deflazacort Bőrgyulladásra
Nem Magyarországon kaptam a kezelést, de egy tályogra deflazacorte tartalmú szteroidot kaptam amit 5 napig 2x 30 mg szedtem. Nagyon sok rosszat olvastam...