Piros póttyök a karomon-bőrgyógyász
T. Doktornő/Doktorúr! 26 éves lány vagyok. Fogamzásgátlót szedek három éve, fehér bőrű, szőke-kék szemű vagyok. Van egy kis túlsúlyom. Mióta az eszemet tudom, piros pöttyök vannak a bőrömön a karomon. Nem fájnak, nem viszket. Néha pirosabbak, olyan, mintha gyulladt lenne. Máskor halványabbak, de mindig ott vannak. A "fejük" fehér és száraz...ki lehet nyomkodni őket és fehér száraz darabkák távoznak., Amikor gyulladtabb akkor olyan, mint egy grízpattanás az arcon. Allergiavizsgálaton már voltam, és nem vagyok allergiás semmire. Próbáltam radírozni, krémezni, de semmi nem használ., Ami leginkább zavar az a tapintása. Érdes, száradt..hiába kenem krémekkel. Amúgy is száraz a bőröm mindenhol. Bőrgyógyásznál is jártam és azt mondta, hogy ez genetikus és ezzel élnem kell. Remélem van valami megoldás a problémámra, mert nagyon zavar. Köszönettel, Gy. Mónika
Dr. Gál Mónika válasza pattanás témában
Kedves Kérdező! A karok feszítő felszínén a szőrtüszőknek megfelelően jelentkező apró kiütések neve folliculáris hyperkeratosis. A bőrsejtek túlszaporodása okozza és valóban alkati tényezőkön alapul. Minél szárazabb a bőr, ezek annál kifejezettebbek. Használjon urea tartalmú testápolót rendszeresen (minimum 5%-osat) valamint hetente bőrradírozós tusfürdőt az adott felületre!
Figyelem! A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes - különösen a terápiára vonatkozó - tanácsok az orvostudomány fejlődése következtében napjainkra túlhaladottá válhattak.