Lábgomba utáni állapot

Tisztelt Doktornő! Kb.két hete lábgombás fertőzésem volt.Ezt Terbisil 1%-os krémmel kezeltem, pár nap múlva javulást tapasztaltam, egy hétre teljesen megszűnt.Közben a lábujjaktól a lábfej felé hólyagok és pattanások keletkeztek. A hólyagok levedztek, a pattanások(kiütések )viszkettek és a vádliig felhatoltak.Csaláncsípés szerű égés és viszketés volt, amit Fenistil gél-el kezeltem. Ma már csak néhány pattanás van a vádlimon, és száraz, repedezett bőr a hólyagok és kiütések helyén, amely húzódik, repedezik és fájdalmas. A Doktornőtől erre kérnék segítséget, hogy milyen recept nélkül kapható szerrel folytathatnám a kezelést.? Válaszát előre is köszönöm.B.J.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Gál Mónika válasza a lábgomba témában

Tisztelt Kérdező! Leírt tüneteit kiválthatta újrafertőződés, de a gombás fertőzés miatt vagy a kezelés hatására kialakuló ekcémás állapot is. Ezek kezelése a másik betegséget rontja, ezért nehéz olyan vény nélküli terméket javasolni, ami biztosan segít. Próbáljon meg vizes bázisú, illatmentes testápolót valamint Lomexin krémet estére. Ha nincs javulás feltétlenül forduljon szakorvoshoz.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Gál Mónika
Dr. Gál Mónika bőrgyógyász-allergológus
Kérdés: 2010. november 30., 13:43; Megválaszolva: 2010. december 02., 11:26
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Anyajegyelváltozás
Tisztelt Doktornő! Segítséget szeretnék kérni. Kettő darab kérdésem lenne. 1. A péniszemen kijött egy nagyon pici, barna anyajegy, valamelyik...
Összehúzódik a pèniszemen a bőr
Szèp Jó Napot Kívánok. Olyan problèmám lenne, hogy a Pèniszemen a bőr . Ègèsszen a has falig összehuzódik. Ès elègè kènyelmetlen ègő èrzès...
Mi okozhatja ezt?
Tisztelt Doktornő/Úr! Pár hónapja péniszem felső részén kidörzsölődés-szerű tünet jelent meg, viszonylag erős fájdalommal. Egy ideig csak...