Kiütések

Tisztelt Doktornő/Doktor úr, A térdemre kaptam kenalog 40 szteroid injekció kezelést. Majd egyszer csak előjött a vállamon, felkaromon, a hátam alsó részén, és a combom elülső részén valami kiütés szerű dolog. Fertőzőnek nem hinném mert a barátnőmnek és a családomnak semmi baja. Nincs ötletem mitévő legyek kicsit elegem van az orvoshoz járásból, mert a térdemmel 4 hónapig jártam lézerkezelésre, meg minden félére. Kérem adjon tanácsot mitévő legyek. Előre is köszönöm a fáradozását!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Gál Mónika válasza a bőrkiütés témában

Kedves Kérdező! A kép alapján ( ami természetesen nem helyettesít egy szakvizsgálatot) egyszerű szteroid dermatitszről lehet szó, ami lényegében a Kenalog okozta pattanássszerű kiütésesség és jelentősebb kezelést nem igényel, mivel a szer lassú kiürülésével aszervezetből a kiütések is lassan megszűnnak. Helyileg próbálja meg valamely benzoyl-peroxidot tartalmazó recept nélkül kapható oldatot. (a gyógyszertárban több ilyet is tudnak majd ajánlani)

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Gál Mónika
Dr. Gál Mónika bőrgyógyász-allergológus
Kérdés: 2010. augusztus 02., 18:39; Megválaszolva: 2010. augusztus 05., 14:49
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Anyajegyelváltozás
Tisztelt Doktornő! Segítséget szeretnék kérni. Kettő darab kérdésem lenne. 1. A péniszemen kijött egy nagyon pici, barna anyajegy, valamelyik...
Összehúzódik a pèniszemen a bőr
Szèp Jó Napot Kívánok. Olyan problèmám lenne, hogy a Pèniszemen a bőr . Ègèsszen a has falig összehuzódik. Ès elègè kènyelmetlen ègő èrzès...
Mi okozhatja ezt?
Tisztelt Doktornő/Úr! Pár hónapja péniszem felső részén kidörzsölődés-szerű tünet jelent meg, viszonylag erős fájdalommal. Egy ideig csak...