Faggyúmirigy

Üdv,

6 hónapig szedtem a Sotret-et de azóta mióta abbahagytam a faggyútermelésem fokozódott, zsirosabb a hajam mint a kezelés alatt. Mivel lehetne ezt a faggyúmirigytermelést leállítani vagy magától visszaáll egy idő után?

Dr. Szamosi Szilvia válasza zsíros haj témában

Kedves Kérdező!

A Sotretben lévő retinoid csökkenti a faggyúmirigyek működését, ez a gátlás a gyógyszer elhagyásával megszűnik, akár reaktívan a gyógyszer elhagyása fokozhatja is, ezért Node D.S. sampon kipróbálását javaslom.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. április 08., 11:19 ;Megválaszolva: 2010. április 08., 11:19
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Nem használ a Nizoral
Nagyjából egy évvel ezelőtt a hajam feltűnően gyorsan zsírosodni kezdett, ami azelőtt nem volt jellemző. Idővel már viszketett is a fejbőröm....
Máj-epe és a bőr
Tisztelt Doktornő/úr! Körülbelül egy évvel ezelőtt kezdődtek el a panaszaim: erősen korpás, viszkető, zsiros fejbőr, hajhullás, illetve aknés...
Nisoral - mennyi ideig biztonságos a...
Tisztelt Dr.Nő/Dr.Úr! Nisoral sampont használok kb. 3 hete, a hajam erősen zsírosodik, de azt olvastam, h. a zsírosodás mögött is meghúzódhat...
Hajbaj
tisztelt szakértő! a hajammal kapcsolatban szeretnék esgitséget kérni. korpás, zsíros tövű, száraz végű a hajam, és festett szőkitett is....
Zsíros haj
Kedves Drnő, úr! Eddig 3 naponta mostam hajat.Két hónapja nagyon zsírosodik a hajam, pattanásos a fejbőröm. Most már ott tartok, hogy minden nap...