Lehet, hogy gyógyszer okozza?

Kedves Doktor Nő/Úr! 2 napja észrevettük édesanyám lábán(inkább csak térd aalatti részen), hogy apró bőr alá vérzések vannak(apró piros pöttyök). Mivel beteg volt azt hittük, hogy az egyik gyógyszer(ACC200, Oscillococcinum) válthatta ki, de mivel abbahagyta a szedését és így is megmaradtak már nem hisszük, hogy az a gyógyszer amit szedett. Valamint fürdéskor a meleg víz hatására felerősödnek majd ha kiszáll halványulnak, és inkább a bal lábán vannak. Viszont szívritmus zavarra és vérnyomás problémákra szed különböző gyógyszereket(Syncumar, Tritace, Furon, Kálium, Metoprolol, Spiron). Ezek közül válthatja-e ki valamelyik? Mennyire veszélyes ez? Milyen orvoshoz forduljon(házi, bőrgyógyász, kardiológus)? Válaszát előre is köszönöm

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a bőrelváltozás témában

Azok a gyógyszerek okozhatják, melyeket a kiütések jelentkezése előtt kezdett szedni, ezért ezeket hagyja el. Szedjen C-vitamint és Rutascorbint és kerülje a meleg vízes fürdőket. A legjobb ha bőrgyógyászati allergológiai szakrendeléshez fordul.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. március 16., 22:20; Megválaszolva: 2010. március 16., 22:20
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Zsírmirigy kifakadása
30 éve jött ki a férjemen előszőr a zsírmirigy a nyakán,azt kivágták.10évre rá megint jött a hátán,azt hittük pattanás, elkeztük...
Vitilligo, vagy más betegség jele ez
Tisztelt Doktor Nő! Az arcomon fehér foltok vannak (homlok, halánték, arc szélei). Ezek a foltok különböző kiterjedésűek, valamelyik 4-5 cm...
Bőrbetegsèg,szàjzùgnàl kiütès
Kedves Doktornő! A segìtsègèt szeretnèm kèrni! Szàjzùgnàl aprò pici holyagszerű pöttyök keserìtìk meg a mindennapjaimat,ami nagyon nehezen...
Mi a teendő?
Üdv! 20 éves egészséges férfi vagyok, rendszeresen sportolok, helyesen táplálkozok. Egy jó ideje már megjelent egy sárga kinyomhatatlan pattanás a...
makkon gyulladás szerű hámosodás
Kedves Doktornő, Pár napja a makon gyulladás szerű tüneteket észleltem, a bőr rajta másnap el kezdett hámlani. Nem fáj nem viszket. Mivel tudnám...