Seborrhoeas Dermatitis az arcon visszatér

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Jártam bőrgyógyásznál ahol a megállapított diagnózis Seborrhoeas Dermatitis. A kezelésre Locoid krémet kaptam.Egy hét után rendbe jött az arcom, de pár nap elteltével újra előjöttek a problémák.Több bőrgyógyásznál is jártam, és mindenki szteroidos krémet ír fel. Attól félek ha sokáig ezt használom teljesen tönkre teszi a bőröm.Nagyon elvagyok keseredve, mert már nem tudom hova forduljak segítségért.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza seborrhoeás dermatitis témában

Kedves Kérdező!

Sajnos a seborrhoeás dermatitis kezelésének egyik alapja a steroid, súlyos esetekben ezt szokták javasolni. A súlyos mellékhatások miatt tényleg veszélyes lehet hosszú távon a használata, helyettesítésre szóba jöhet még szárító rázókeverék, ún. susp. antiseborrhoica, gomba ellenes kenőcs és sampon, esetleg kérje, hogy ezt írja fel a háziorvosa.Üdvözlettel: Dr. Csuth Ágnes, háziorvos

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Kérdés: 2009. július 28., 11:58; Megválaszolva: 2009. július 28., 11:58
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Furcsa alakzat a bőrön
Tisztelt Doktornő! Furcsa foltok jelentek meg a lábamon, van legalább három, kettő halványabb, amik szinte alig látható barnásak, az egyik nagyon...
Örökletes hajhullás
Tisztelt Hölgyem/Uram! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 23 éves férfi vagyok és évek óta megkeseríti az életemet a kopaszodás gondolata....
Körömgomba
Kedves Doktor Nő! Most kezdtem el szedni az Orungal tablettát napi 2x2 adagban, körömgombára. Kérdéseim: - ha a páromnak is van körömgombája és...
Fogamzásgátló-szüneteltetés
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! 20 éves vagyok. 13-14 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, az arcomat, illetve vállamat, hátamat, karjaimat ellepő...
Kiütések a tenyéren
Jo napot, Meszaros Monika vagyok, par napja viszketett a tenyerem , aztan a mai nap eszre vettem rajta kisebb kiuteseket, nem tudom hogy forduljak orvoshoz...