Hólyagos foltok

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az alábbi tünetekkel kérném szépen a segítségét:

Az egész testemen piros, viszkető foltok jelentek meg, amelyek rövid idő alatt hólyagos kiütésekbe mentek át. Főleg a végtagokon, de a hason ill. háton is elvétve egy-kettő. A kézfejem ill. a nemi szervek körül egyelőre nen jelentek meg. Ezzel egy időben a számban afta is megjelent, több helyen is, beszélni és nyelni egyre nehezebben tudok. A nyáltermelésem is megnőtt.

A Körzeti orvos bőrgyógyászhoz küldött, de csak pár nap múlva tudnak fogadni, addig is szeretnék kapni választ arra, hogy mi bajom lehet.

kb. 1 hónapja tüszős mandulagyulladásom volt, amit antibiotikummal kezeltek, összefügghet-e ezzel a betegségem?

Válaszukat előre is köszönöm
Tisztelettel:

Attila

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza hólyagos kiütés, allergia témában

Kedves Attila!

A leírt tünetek alapján szóba jön allergiás betegség, ez az antibiotikum miatt is kialakulhatott, de részletes bőrgyógyászati vizsgálat szükséges a pontos diagnózis felállításához.Üdvözlettel: Dr. Csuth Ágnes, háziorvos

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Kérdés: 2009. július 09., 09:54; Megválaszolva: 2009. július 09., 09:54
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Furcsa alakzat a bőrön
Tisztelt Doktornő! Furcsa foltok jelentek meg a lábamon, van legalább három, kettő halványabb, amik szinte alig látható barnásak, az egyik nagyon...
Örökletes hajhullás
Tisztelt Hölgyem/Uram! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 23 éves férfi vagyok és évek óta megkeseríti az életemet a kopaszodás gondolata....
Körömgomba
Kedves Doktor Nő! Most kezdtem el szedni az Orungal tablettát napi 2x2 adagban, körömgombára. Kérdéseim: - ha a páromnak is van körömgombája és...
Fogamzásgátló-szüneteltetés
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! 20 éves vagyok. 13-14 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, az arcomat, illetve vállamat, hátamat, karjaimat ellepő...