Pattanás vagy valami egésszen más?

Tisztelt doktornő/úr! 24 éves vagyok, az arcomon, az államon, a tarkómon, a halántékomon, a hátamon, a fenekemen, olyan pattanásszerű elváltozások vannak, amelyek csúnya maradandó hegesedéssel járnak. Én azt gondolom, hogy 24 éves korban már nem kellene, hogy pattanásos legyek, hiszen a serdülőkoron már túl vagyok. Az felsorolt testrészeken vannak a csúnya pattanásokon túl, olyan szerintem nem normális elváltozások, amelyek kb fél mm kemény magszerű fehér "bogyók", amit kilök a bőröm. Ezek nincsenek begyulladva a pattanásokkal szemben, de nagyon idegesítőek. Elképzelhető, hogy a szervezetem nemkívánatosnak tartja ezeken a testrészeken a szőr kialakulását, és ennek magját löki ki a bőröm, majd begyullad és ebből lesznek a csúnya pattanások? Voltam bőrgyógyászaton, ahol nem igen foglalkoztak velem, gyorsan le akarták tudni a dolgot, azt mondták járjak szoláriumba, hogy a hegek kevésbé legyenek láthatóak, a hátam az orvos szerint jól kezelt, és a visszamaradott hegek lehetnének csúnyábbak is. Feltételezte az orvos, hogy szteroidokat szedek, hogy így növeljem a testtömegem, szerinte azoknak vannak ilyen tünetei a fiatalok körében, akik ilyen szteroid dolgokat fogyasztanak. Természetesen nem szedek semmi ilyesmit. Mi lehet ez, és mit lehetne tenni ellene? Tényleg a szolárium lehet a megoldás? Hozzáteszem, hogy 20 éves koromig egyáltalán nem voltam pattanásos, az után agorafóbia és pánikbetegségem miatt nem igen jártam a napra ami közvetve okozhatta ezeknek az elváltozásoknak a kialakulását, de mostanában jobban vagyok, és járok-kelek, de nem múlnak a tünetek és folyamatosan alakulnak ki újabbak ami elszomorít, mert a lányok a szép, vagy legalább is a nem pattanásos bőrű srácokat nézik meg maguknak, nem azokat, akiknek ilyan csúnya heges az arca. Előre is köszönöm a választ.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a pattanás témában

Kedves Kérdező!

Az Ön problémája eléggé összetett, azonban jól kezelhető. Sajnos a pattanásoknak nem kötelező kizárólag serdülőkorban megjelenniük, van akit egy életen át elkísér a pattanás. A pszichiátriai szerek mellékhatásaként is megjelenhettek ezek. Azonban mivel több testtájékra kiterjed, hegekkel gyógyul, mindenképp belsőleg alkalmazott gyógyszeres kezelés javasolt. A hatóanyag neve  isotretinoin, mely egy A-vitamin származék, sok mellékhatása van, és csak szoros kontroll mellett szedhető. Azt javaslom, hogy mindenképpen keressen fel ismét bőrgyógyász szakorvost, aki elmagyarázza a kezelés feltételeit.

Üdvözlettel: Dr. Varga Viktória, bőrgyógyász

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. június 08., 21:57; Megválaszolva: 2011. október 05., 11:53
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Mi lehet az?
Üdvözlöm. Adott egy féloldali bénult beteg. A fülön megjelent egy dudor. ( képet csatoltam). Ez a dudor néha fáj, de van amikor azon fekszik....
Hámló mellbimbó - Paget kór?
Kedves doktornő, Már harmadig napja arra ébredek fel, hogy mindktét mellemen körbe a mellbimbó udvar körül elkezdett hámlani a bőr. Aztán a nap...
Kiütések az arcon
Tisztelt Doktornő! Felső légúti vírusos fertőzésem van és az arcomon 2 napja apró piros kiütések, fehér, gennyes, hólyagszerű közép résszel...