Bőrviszketés

Üdvözlöm Doktornő! 2 éve kénytelen vagyok szedni a Cetirizin gyógyszert mert a lábfejemen és a kezemen-karomon piros csíkok jelennek meg és viszketnek,ezt a gyógyszert találtam ami enyhíti a viszketést! Hiába mentem el itt bőrgyógyászhoz azt mondták hogy ki van száradva a bőröm és fürdető olajat írtak fel ami persze nem használt. Ajánlották az allergia vizsgálatot is de nem birok ki 3-4 napot gyógyszer nélkül. Azt mondták a vizsgálat előtt nem lehet szedni mert befolyásolja az eredményt! Esetleg tudna valami tanácsot adni hogy ne kelljen gyógyszert szednem és hogy tudom ki szűretni hogy mitől lehet ez a viszketés? Befolyásolhatja.e a fogamzásgátló gyógyszer ha már kb 20 éve szedem? Előre is köszönöm válaszát! :)

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Bodnár Edina válasza a Allergia témában

Érdemes lenne először góckutatást végezni, mert az is állhat a tünet hátterében. A viszketést cukorbetegség, màj-és vesebetegség, illetve daganatok is okozhatják, ezeket szintén ki kell zárni. Ha nem tudja elhagyni a Cetirizint, akkor az antihisztamin mellett is el lehet végezni az allergiateszteket vérből, illetve az egyéb teszteket is (természetesen bekalkulálva a fals negatív eredményt).

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2019. május 27., 18:51; Megválaszolva: 2019. június 06., 14:16
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Kézi elváltozás számítógép...
Éveken keresztül, naponta órákat töltöttem számítógép előtt, legtöbbször játékokkal, de most az online oktatás beköszöntével szinte az...
Bőr alatti kiütés
Tisztelt DoktorÚr/Nő! Egy olyan problémával fordulnék önhöz, ami már évek óta évente egyszer, de kétszer is akár előfordul, viszont amióta...
Anyajegyelváltozás
Tisztelt Doktornő! Segítséget szeretnék kérni. Kettő darab kérdésem lenne. 1. A péniszemen kijött egy nagyon pici, barna anyajegy, valamelyik...
Összehúzódik a pèniszemen a bőr
Szèp Jó Napot Kívánok. Olyan problèmám lenne, hogy a Pèniszemen a bőr . Ègèsszen a has falig összehuzódik. Ès elègè kènyelmetlen ègő èrzès...
Mi okozhatja ezt?
Tisztelt Doktornő/Úr! Pár hónapja péniszem felső részén kidörzsölődés-szerű tünet jelent meg, viszonylag erős fájdalommal. Egy ideig csak...