kiütéses a kisfiam

Üdvözlöm Dr nő! A kisfiam felső testén és már az arcocskáján is sürű apró illetve borsó szem nagyságú kiütések jellentek meg a hétvégén! A gyermekem decaris gyógyszert szed őn szerint lehet ennek a mellék hatása? A nagyobbakat egy horzsoláshoz tudnám hasonlítani! Nem váladékozik semmi csak annyi hogy látszodik hogy be van véknyan varrasodva! Voltunk vissza házi orvoshoz de nem tudta meg mondani hogy mi lehet ez! Kaptunk mosdó kenöcsöt és fenistil cseppet!

Dr. Bodnár Edina válasza Allergia témában

Elképzelhető hogy a Decaris okozta gyogyszerallergia. A Fenistil csepp mellett Fucidin-H kenőcsöt javaslok.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. december 23., 22:10; Megválaszolva: 2016. január 14., 17:37
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
allergiás kiütés
Tisztelt Doktornő. Új mosószer használata után a póló alatt, viszkető kiütések jelentkeztek. Elmentem háziorvoshoz aki allergia elleni gyógyszert...
Kiütés
Tisztelt Doktornő! Pár napja pici vízhólyag szerű kiütés jelent meg a csuklómon, nem ettem semmi új ételt, és új gyógyszert se kezdtem el...
Mitől van kiütésem?
Kedves Doktor úr/nő! Körülbelül 3 héttel ezelőtt kaptam a fogamra dalacint amit kb hét hete abba is hagytam közben alakult ki de nem rögtön a...
Viszkető csalánkiütés
Kedves Doktor Nő/Úr! Augusztus óta erősen viszkető minden nap megjelenő csalánkiütéstől szenvedek. A testemen bárhol előjöhet, van amikor még...
Mi lehet az oka ha fél éve nem múlt...
Pontosan fél éve jelentek meg a rózsahámlás tünetei szétszórva a hátamon, hasamon. Azóta több orvosnál is jártam, megállapították a...