Szemszárazság Roaccutannal

Kedved Doktornő, 3 hónapja Roaccutant szedek a bőrömre és 1 hete elkezdett száradni a szemem.Lehet, hogy azért mert 2 duplaadagot vettem be belőle orvosi javaslatra. Most 4 napig szünetet tartok, hogy regenerálódjon a szemem. Az lenne a kérdésem, hogy vissza fog húzódni a szemszárazság, ha továbbra is csak napi egyet szedek. Még 3 hónapom van hatra és îgy elég kellemetlen lenne folytatni, Az ajkaim is és a bőröm is szárad, de az elviselhető.És a kúra abbbqhagyása után mennyi idővel múlnak el a mellékhatások? (pl szem-és ajak száradása) leginkább a szemeim miatt aggódom Előre is köszönöm a választ

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Bodnár Edina válasza roaccután témában

Ha csökkenti a dózist, a mellékhatások is mérséklődni fognak. Ha abbahagyja a gyógyszer szedését kb. 3-4 hét alatt szűnnek meg a kellemetlen tünetek.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. március 07., 11:57; Megválaszolva: 2015. március 10., 16:28
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Körömgomba
Kedves Doktor Nő! Most kezdtem el szedni az Orungal tablettát napi 2x2 adagban, körömgombára. Kérdéseim: - ha a páromnak is van körömgombája és...
Kiütések a tenyéren
Jo napot, Meszaros Monika vagyok, par napja viszketett a tenyerem , aztan a mai nap eszre vettem rajta kisebb kiuteseket, nem tudom hogy forduljak orvoshoz...
Foltos kezek
17 éves vagyok, mindkét kezemen ilyen a bőröm,piros foltos./Máshol nincs a testemen /Ha nyáron lebarnulok,kevésbé látszik. Ősszel illetve télen mit...
S. Aureus kezelése
Kedves doktornő! Édesanyám hátán található egy seb, amiből staphylococcus aureus lett kitenyésztve. Több orvosnál is járt, de sajnos...