Fogamzásgátló abbahagyása miatt hullhat a hajam?

Kedves Doktor! Fél évig szedtem fogamzásgátló tablettát, de aztán abbahagytam. Azóta kimaradt a menstruációm és a hajam is rettentően elkezdett hullani. Nem foltokban hanem csak nagyon megritkult pedig mindig is dús volt. Voltam nőgyógyásznál aki csak azzal foglalkozott, hogy biztos azért maradt ki mert terhes vagyok, hiába mondtam neki, hogy azóta csináltam tesztet is ami negatív lett és senkivel sem voltam együtt. A hajhullásra meg annyit mondott, hogy az nem rá tartozik. Mit tudok ilyen esetben tenni? Előre is köszönöm válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Tóth Gyöngyi válasza hajhullás témában

Tisztelt Kérdező!

Javaslom keressen fel bőrgyógyász szakorvost a hajhullás miatt, hiszen a hormonváltozáson kívül számos más ok is állhat a hajhullás mögött pl. vashiány, gócok. Kivizsgálás nélkül egyenlőre valamilyen hajerősítő vitamin komplex szedését tudom ajánlani.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 30., 12:56; Megválaszolva: 2012. szeptember 01., 14:26
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Körömgomba
Kedves Doktor Nő! Most kezdtem el szedni az Orungal tablettát napi 2x2 adagban, körömgombára. Kérdéseim: - ha a páromnak is van körömgombája és...
Kiütések a tenyéren
Jo napot, Meszaros Monika vagyok, par napja viszketett a tenyerem , aztan a mai nap eszre vettem rajta kisebb kiuteseket, nem tudom hogy forduljak orvoshoz...
Foltos kezek
17 éves vagyok, mindkét kezemen ilyen a bőröm,piros foltos./Máshol nincs a testemen /Ha nyáron lebarnulok,kevésbé látszik. Ősszel illetve télen mit...
S. Aureus kezelése
Kedves doktornő! Édesanyám hátán található egy seb, amiből staphylococcus aureus lett kitenyésztve. Több orvosnál is járt, de sajnos...