Viszkető tetoválás

Tisztelt Szakorvos! Körülbelül 2 hete elkezdett viszketni a lábszáramon lévő tetoválás. Ez nem egy új motívum, már 4 éve tetováltattam magamra, de eddig minden rendben volt vele. Ezért nem is értem a tüneteimet... A problémás időszak kezdete egybeesik a napsütéses időszak kezdetével és a rövid nadrágok viselésével, így arra is gondoltam már, hogy a napsugarak váltottak ki valamiféle allergiát, vagy a festékből most kezdett el kiválni valami méreganyag. Már véresre vakartam az egészet! Nem látszik a bőrfelületen semmi elváltozás és nem terjed a viszketés, ez csakis a tetoválásra korlátozódik. Mi baj lehet? Mivel kenegessem, amíg nem látja orvos? Válaszát előre is nagyon köszönöm: Évi

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Bodnár Edina válasza viszketés témában

Sajnos allergiás reakció később is kialakulhat. A Physiogél krémet ajánlom addig, míg nem fordul személyesen bőrgyógyászhoz.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. június 27., 16:08; Megválaszolva: 2012. június 28., 18:11
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Körömgomba
Kedves Doktor Nő! Most kezdtem el szedni az Orungal tablettát napi 2x2 adagban, körömgombára. Kérdéseim: - ha a páromnak is van körömgombája és...
Kiütések a tenyéren
Jo napot, Meszaros Monika vagyok, par napja viszketett a tenyerem , aztan a mai nap eszre vettem rajta kisebb kiuteseket, nem tudom hogy forduljak orvoshoz...
Foltos kezek
17 éves vagyok, mindkét kezemen ilyen a bőröm,piros foltos./Máshol nincs a testemen /Ha nyáron lebarnulok,kevésbé látszik. Ősszel illetve télen mit...
S. Aureus kezelése
Kedves doktornő! Édesanyám hátán található egy seb, amiből staphylococcus aureus lett kitenyésztve. Több orvosnál is járt, de sajnos...