Hirdetés
      • Aknés bőr

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Aknés pattanásos bőrt diagnosztizáltak nálam novemberben. Ennek előzménye, hogy 3 évvel ezelőtt szintén volt ilyen problémám, melyre Sotret nevű gyógyszert szedtem 6 hónapig, azonban a teljes dózist nem szedtem be, mert a kezelés végén már rosszul voltam (szédülés, hányinger, stb.). Akkor az aknék elmúltak. Két évre rá, szintén előjöttek az arcomon ezek a problémák, azonban sokkal rövidebb idő alatt (2 hét), ráadásul ősszel. Ekkor először Doxyciklin nevű antibiotikumot kaptam, melytől a gyomromban tett kisebb károkat (gyomortükrözés alkalmával: a gyomor alsó részéna nyálkahártya sérült, eróziók vannak rajta, magas gyomorsav tartalom...melyekre Pafenon tablettát írtak fel). Ezek után ismét isotretinoin-os kúrát javasoltak, ezúttal Aknenormin-nal (mert, hogy gyomor kímélőbb), melyet egy hónapja szedek (30 mg/nap), és ezt kiegészítették Diane 35 szedésével. A gyógyszer adagomat most 40 mg-ra emelték/nap. A kérdésem összetett: Az egyik, hogy ajánlották a Sudocrem nevű terméket, akné kezelésére, melyet ki is próbáltam, és úgy látom javít a bőröm állapotán. Nincsen annyira begyulladva, sokkal szebben húzódnak vissza ezek az aknés csomók. Ezt lehet e ezen gyógyszerek mellett kenni, vagy inkább hagyjam abba? A másik kérdésem, hogy mitől alakulhattak ki ezek a bőrproblémák? Az orvosaim a stresszre fogták, de én ebben már abszolut nem hiszek. Biztos van valami külső hatás, allergia vagy hasonló. (hozzá teszem voltam teljes vérképen, néztek pajzsmirigy funkciókat, vizeletet, vércukrok, voltam fogorvosi vizsgálaton is és minden eredményem negatív lett, tehát semmilyen gyulladást nem találtak a szervezetemben). Tinédzser koromban ugyan pattanásos volt a bőröm (tehát a hajlam megvan), viszont nem ezeken a helyeken (állcsonti rész), ahol most. Válaszát előre is köszönöm!

        Dr. Stehlich Gábor válasza a pattanás témában

        Tisztelt Hölgyem! A Sotret ill. Aknenormin kezelés ennek a gyógymódja. Ez csak tünetmentessé teszi Önt, de végleg nem gyógyítja meg. Oka egy fokozott férfi nemi hormon hatás a bőrben. A férfi nemihormonok irányítják a faggyúmirigyek működését. Ennek van egy relatív túlsúlya. Ezért alakul ki a fokozott faggyútermelés. A másik ok egy szarúsodási zavar a faggyúmirigy kivezető nyílásában. Tehát nem elég, hogy többet termel a mirigy, de nem is tud ürülni. Ezért pang a mirigyben a váladék és szaporodnak el a bőr normál flórájához tartozó baktériumok. Ezt a fokozott férfi nemihormon hatást állítja meg a Diane-35. A Sudokrém nem hatásos ebben az állapotban. Folytassa az Aknenormin kezelést. Őszinte tisztelettel. Stehlich Gábor

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Stehlich Gábor
        Bőrgyógyász, kozmetológus, allergológus Itt kérdezhet

        Dr. Stehlich Gábor

        Kérdés: 2012. február 02., 10:23; Megválaszolva: 2012. február 06., 13:45

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Mar egy ideje küzdök vele én börgombanak mondanam canesten kremet hasznalok ra de az csak eltünteti max 1 napig hoszas hasznalat utan de visza jön kis potykent elkezdviszketni valadzik majd gyulladas ujbol viszketö érzes es nehéz megállni hogy ne...
        Tisztelt Doktor Úr! Az első tengerparti nyaralásom alatt a kézhajlatom elkezdett viszketni. Bekentem aloé vera krémmel, a sos vízre gyanakodtam. Viszont azóta is van hogy elkezd viszketni és piros is... mit tegyek ? Sajnos képet nemtudok küldeni,...
        Tisztelt doktornő! A mellékelt kép alapján mit tudna mondani? Viszkető, vörös, hámló foltok a herezacskóm. Köszönöm megtisztelő válaszát!
        Tisztelt Doktornő! Hozzátartozóm betegségével kapcsolatban szeretném kérdezni. Hasnyálmirigyen lévő cisztózus képlet (kb.2x3,5cm),amely nem növekszik,-jóindulatúnak nyilvánították,kontroll után-, okozhat e a bőrön megjelenő...
        Tisztelt Doktornő! Kb. egy hónapja egy pici , kb borsónyi nagyságú bőrből nem kiemelkedő piros folt jelent meg a jobb oldali mellhajlatomban, ami időnként viszket, főleg ha viz, nedvesség éri, vagy ha a karom felemelem. Eddig babahintőport...
        T. Doktornő! 39 éves nő vagyok, a hajammal eddig sosem volt gondom, pár éve hullott egyszer foltokban, de vashiány rendezésével visszasűrűsödött. Jelenleg viszont diffúz erős hullást (csomókban) tapasztalok egy hónapja, ami kb két hete...
        Kedves Doktornő! Pár hónappal ezelőtt megjelent a nyakamon egy akkor még kis méretű, testszínű, szemölcsnek kinéző képződmény, ami pár nappal ezelőtt megduzzadt és kétszeresére nőtt, olyan, mintha megtelt volna vérrel. Először csak...
        Kedves Doktor úr/nő, Az isotretionin kúrával kapcsolatban fordulnék önökhöz. Az arcbőröm nagyon zsíros és fénylő volt mindig, hatalmas tág pórusokkal karöltve. Pattanásaim többnyire apró tűhegynyi méretű kis pattanások voltak, nem...
        Tisztelt Doktornő, egy héttel ezelőtt bőrgyógyász egy kis csomót „tisztított ki” a jobb fülkagylóm mögött, közvetlenül ahol a fülkagyló a fejhez csatlakozik. Azt mondta hogy atheróma, ami előzőleg be volt gyulladva, az...
        Üdvözlöm! A kisfiam hónalján először szeptember végén jöttek ki olyan elváltozások, amik úgy néztek ki, mintha egy vízhólyag elpukkant volna, tehát kb. kör alakú, piros, hamhiányos folt. Több volt egymás mellett, a hónalj legfelsőbb...