Bőrkiütés - Coldrex

Tisztelt Doktor Nő!

Kicsit meg vagyok fázva, napok óta fáj a torkom és hőemelkedésem is van. Coldrex Maxgrip forróitalport és Strepsils-t szedtem, valamint Algopyrint lázcsillapítás céljából. Coldrexből összesen 4 X ittam, csak esténként kivéve tegnap, akkor ittam délelőtt. Délutánra tele lettem piros kiütésekkel, foltokban (csalánkiütés-szerű).

Ezek a tünetek szerepelnek a Coldrex mellékhatásai között. Kérdésem hogy melyik összetevője okozhatta ezt, hogy a későbbiekben is el tudjam kerülni.

 

 

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a allergia témában

Kedves Kérdező!

Sajnos nem lehet megmondani, hogy melyik összetevő, és egyáltalán a Coldrex okozza-e panaszt, a többi gyógyszer, illetve maga a vírusfertőzés önmagában is gyakran okoz ilyen panaszt kísérő tünetként. A teendő ebben az esetben az összes szóba jövő gyógyszer elhagyása, sőt bőrgyógyászt is érdemes felkeresnie, ugyanis az allergiás betegségeknek súlyosabb tünetei is kialakulhatnak. Amennyiben nincs lehetősége most orvoshoz fordulni, a patikában recept nélkül vásárolhat antihisztamin tartalmú tablettát.

A későbbiekben érdemes kivizsgáltatni az allergiát. Bőrgyógyászatok allergiológiai szakrendelésén végeznek ún. LTT vizsgálatot, ahol a kérdéses gyógyszer fehérvérsejtekre gyakorolt hatásából megállapítják, hogy valóban felmerül-e allergia. Ha az LTT negatív, akkor kórházi körülmények között a kérdéses szerrel provokációs vizsgálat is végezhető az allergia kizárása céljából vagy másik választás, hogy a szóba jövő hatónyagot kerüli.

Az LTT vizsgálat az ön részéről egy egyszerű vérvételt jelent, nem kell éhgyomorra menni, viszont a legtöbb esetbeben beutaló és előjegyzés szükséges.

A provokáció bentfekvést igényel, mely során a kérdéses hatónyagból egyre nagyobb koncentrációt juttatnak a szervezetbe, és a rekciókat figyelik, ha szükséges beavatkozni, az azonnal lehetséges, ugyanis egy infúzió által egy véna folymatosan biztosítva van. A bentfekvés ideje 2 nap, első napon provokáció történik és még további 24 óra megfigyelés szükséges.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Csuth Ágnes, családorvos
Kérdés: 2010. február 18., 11:58; Megválaszolva: 2010. február 18., 11:58
Kérdések és válaszok: Allergia
Várandósság - allergia
Tisztelt Szakèrtő! 9 hetes várandós vagyok ikrekkel. Ezt a nyarat idáig elèg jól megúsztam az allergiát tekintve, állandóra nem szedtem rá semmit...
Gyógyszer allergia
Tisztelt Dr Hangonyi Csilla. 20 éves koromban tüdőgyulladás kezelésére írtak fel nekem tetraciklin alapú antibiotikumot. Az első adag után...
Allergia kezelése
Tisztelt Doktornő. Segítséget szeretnék kérni Öntől. Tavaly nyáron egy egésznapos horgászat után, hazaérést követően elkezdtem csúnyán...
Arcdagadás
Tisztelt Hölgyem/Uram! Pár hete kezdett el rendszeresen dagadni az arcom, mely viszketéssel, bizsergéssel jár. Vizes dagadás, puffadás a szemem, szám...
Kollagén allergia?
Kedves Doktornő! Olyan kérdéssel fordulok önhöz, hogy gyermekkoromban tejallergiát diagnosztizáltak nálam. Ezt követően az allergológus...