Csalánkiütés Augmentinre?

Tisztelt Szakértő!

Okozhat-e 23 hónapos tej és tojás érzékeny, dermatitisre hajlamos gyermeknél az augmentin szedést követően 1-2 nappal csalánkiütésre emlékeztető piros foltokat?  

Köszönettel.

 

 

WEBBeteg Szakértő válasza gyógyszerallergia témában

KedvesKérdező!

Valószínűleg a gyermeknek az Augmentinre allergiás reakciója alakult ki. Tájékoztassa erről a gyermekorvost, illetve a jövőben antibiotikum felírásakor penicillin-származékot a gyernek ne kapjon.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. december 08., 10:55 ;Megválaszolva: 2009. december 08., 10:55
Kérdések és válaszok: Allergia
Gyógyszerallergia
Tisztelt Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy korábban szedtem Apranax (naproxen) terméket, nagyon jól bevált, semmi panaszom nem volt...
Gyógyszer allergia
Tisztelt Dr Hangonyi Csilla. 20 éves koromban tüdőgyulladás kezelésére írtak fel nekem tetraciklin alapú antibiotikumot. Az első adag után...
Gyógyszerallergia kimutatása
Tisztelt Doktornő! Immun túlműködésem miatt az életem során egyre több allergia adódott. Szeretném fogászatban használatos érzéstelenítőkre...
gyógyszerallergia
Tisztelt Doktornő! Remélem tud nekem segíteni:) 2011-ben az egyik fogam nagyon begyulladt, gyökértörés volt. A gyulladás miatt sok antibiotikumot...
Algoflex M vagy Bioparox allergia
Tisztelt Dr. Hangonyi Csilla Asszony! Még tegnapelőtt este lettem figyelmes a combomon jelentkező piros foltokra, de akkor még nem gyanakodtam rá, hogy...